Bir uchrashuvda 6 muammo hal etildi
Viloyatimizning har bir tumanida, chekka-chekka hududlarida xalqning ishonchli vakili bo‘lgan deputatlar partiyaning  dasturi, maqsad va vazifalaridan kelib chiqqan holda xalq bilan muloqot qilish, inson manfaatlarini har tomonlama himoya qilish, shu bilan birga aholini o‘ylantirayotgan muammolarga o‘z vaqtida yechim topish maqsadida doimiy uchrashuvlar o‘tkazib kelmoqdalar.
Ana shunday uchrashuvlardan biri Xazorasp tumanining Bog‘lar va Uzukka qosh mahallalarida O‘zLiDeP viloyat va tuman Kengashi deputati G.Matmuratova tashabbusi bilan o‘tkazildi. Unda O‘zLiDeP viloyat hamda Xazorasp tuman Kengashi xodimlari, "Hazorasptumangaz" filiali rahbari X.Ro‘zmetov, tuman Elektr tarmoqlari korxonasi direktor o‘rinbosari O.Boltayev, Obodonlashtirish boshqarmasi boshlig‘i O.Ro‘zmetov, tuman yo‘l xo‘jaligi pudrat ta’mirlash-foydalanish korxonasi xodimi Sh.Turdiyev, mahalla fuqarolar yig‘ini faollari hamda hududda yashovchi fuqarolar ishtirok etdi.
Uchrashuvda 20 dan ortiq muammo va masalalar ko‘tarildi. Jumladan, Qodirov Nazarboy aka mahallasining katta yo‘l bo‘yida joylashganiga qaramay piyodalar o‘tish yo‘lagi belgilanmagani sabab farzandlarining maktabga qatnashlarida xavf tug‘dirayotganini aytdi. Ushbu muammoni bartaraf etishni tuman yo‘l xo‘jaligi pudrat ta’mirlash-foydalanish korxonasi xodimi Sh.Turdiyev o‘z zimmasiga oldi.
– Men tomorqamda dehqonchilik bilan shug‘ullanaman, – dedi Bog‘lar mahallasida yashovchi fuqaro Q.Xo‘janiyozov. – Oqava suvning yo‘qligi sabab yerdan yaxshi hosil ololmayapman. Mahallamizga oqava suvni keltirishni so‘rab tegishli joylarga murojaat etdik, ammo foydasi bo‘lmadi. Bugungi uchrashuvda G.Matmuratova tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovi yuborish orqali muammomizni hal qilishda amaliy yordam berishini birdirdi.
Uchrashuvda Bagandik Aminov, Dildora va Sadoqat Iskandarova, Sapargul Jumaniyozova, Ro‘za Xudayorova hamda Dilnura Tohirovalar  ish so‘rab murojaat etdilar. Sadoqat va Dildora Iskandarovalar shu yerning o‘zida mahalladagi tikuvchilik sexiga ishga qabul qilindi.
Uchrashuvda elektr va gaz ta’minotidagi uzilishlar, ko‘mir yetishmasligi masalalari borasidagi muammolar ham muhokama etildi. 6 ta muammoga shu yerning o‘zida yechim topildi. Qolgan murojaatlar deputatlik nazoratiga olindi.

At one meeting, six problems were solved
In order to hold a dialogue with the people, to fully protect human interests, and to solve the problems worrying the population in a timely manner, local deputies conduct regular meetings on the basis of the program, goals and objectives of the party in each district and remote regions.
One of these meetings was held by the deputy of UzLiDeP G.Matmuratova in the mahallas "Boglar" and "Uzukka kosh" of the Khazorasp district. It was attended by workers of the regional and district councils of UzLiDeP, the head of the «Khazorasptumangaz» H.Ruzmetov, the deputy director of the regional electric grid enterprise O.Boltaev, the head of the department for improvement O.Ruzmetov, the employee of the regional road maintenance company Sh.Turdiyev, residents of the mahallas.
Over 20 problems and issues were raised during the meeting. In particular, Kodirov Nazarboy-aka reported that their makhalla is located on the side of a large road and there is no pedestrian crossing on it, which creates a problem for schoolchildren when attending school. Employee of the regional road maintenance company Sh. Turdiev will solve this problem.
– I am engaged in agriculture on my own plot of land, - says a resident K.Khujaniyozov. - Because of the lack of wastewater, we cannot get a good harvest. G. Matmuratova took this problem under his control and will send a deputy request to the relevant organizations.
During the meeting, B. Aminov, D. Iskandarovа, S. Iskandarovа, S. Jumaniyozova, R. Khudayorova and D. Tokhirov asked for help to find a job. Sadokat and Dildora Iskandarovа were hired at the sewing workshop in their makhalla.
The event also discussed problems related to disruptions in electricity and gas supply, shortage of coal. Six problems were solved on the spot. The rest are taken under deputy control.