O‘zLiDeP faoli 20 nafar yoshni ish bilan ta’minladi
O‘zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi BPTlar bilan ishlash guruhi bo‘limi tomonidan “O‘zLiDeP boshlang‘ich tashkilotlari o‘z tomorqasida tadbirkorligini boshlaganlarga ko‘makdosh” loyihasi doirasida o‘z tadbirkorligini yo‘lga qo‘yib daromad olayotgan va tadbirkorlik faoliyatini boshlamoqchi bo‘lgan fuqarolar bilan amaliy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zLiDeP viloyat va Sharof Rashidov tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlari, “O‘zsanoatqurilishbank” viloyat bo‘limi xodimlari ishtirok yetdi.
Uchrashuvda Sh.Rashidov tumani Qahramon mahalla fuqarolar yig‘inida yashovchi Abdug‘affor To‘rayev xonadonida oilaviy hunarmandchilik bilan shug‘ullanib, bir oyda 6 mln. so‘mdan ziyod  sof foyda olayotgani e’tirof etildi. U 20 nafar yoshni ish bilan ta’minlagani, kelgusida  faoliyatini yanada kengaytirib, ko‘proq ish o‘rni yaratishi uchun kredit olishda amaliy yordam so‘rab murojaat qildi. Ushbu murojaat Xalq deputatlari tuman Kengashidagi O’zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari tomonidan o‘rganilib, tegishli idoralarga so‘rov yuborishga kelishib olindi.
Shu mahallada istiqomat qiluvchi Pardavoy Nazarqosimov uzoq yillardan buyon issiqxona tashkil etib, har xil turdagi ko‘katlar yetishtirib kelmoqda. Daromadi yiliga 7-8 mln.ni tashkil etadi. Oila a’zolarining 4 nafari foydali mehnat bilan bandligi, hozirda issiqxonani kengaytirish uchun tijorat banklaridan 15 mln. so‘m kredit mablag‘i olishda amaliy yordam so‘radi. Ushbu murojaat yuzasidan “O‘zsanoatqurilishbank” viloyat bo‘limi xodimlari muammoni joyida hal etishdi.

Активист УзЛиДеП обеспечил работой 20 молодых людей
Отделом по работе с ППО Джизакского областного Совета УзЛиДеП в рамках проекта “Первичные организации УзЛиДеП – опора для начинающих предпринимательскую деятельность на своем приусадебном участке” проведена практическая встреча с гражданами, получающими доход от предпринимательской деятельности, а такжет желающими наладить собственный бизнес.
В мероприятии приняли участие депутаты от УзЛиДеП в областном и Шараф-Рашидовском районном Кенгаше народных депутатов, работники областного отделения “Узпромстройбанка”.
Во встрече отмечалось, что житель схода граждан махалли “Кахрамон” Шараф-Рашидовского района Абдугаффор Тураев занимается ремесленничеством на дому, в месяц получает чистую прибыль в объеме более 6 млн.сумов. Он сказал, что обеспечил работой 20 молодых людей и обратился за практической помощью в получении кредита для дальнейшего расширения своей деятельности и создания дополнительных рабочих мест. Это обращение было изучено членами депутатской группы УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов, решено направить запросы в соответствующие ведомства.
Житель данной махалли Пардавой Назаркосимов на протяжении многих лет занимается выращиванием различной зелени в созданной им теплице. Годовой доход составляет 7-8 млн.сумов. 4 члена семьи заняты полезным трудом, в настоящее время обратились в коммерческие банки для получения 15 млн.сумов кредита с целью расширения теплицы. Данное обращение было решено на месте работниками областного отделения “Узпромстройбанка”.