Inoyatov Rustam Rasulevich O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining siyosiy-huquqiy masalalar bo‘yicha Davlat maslahatchisi lavozimiga tayinlandi
2018 yil 31 yanvardagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PF-5317-son Farmoni bilan O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi 93-moddasining 24 bandiga muvofiq Rustam Rasulevich Inoyatov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining siyosiy-huquqiy masalalar bo‘yicha Davlat maslahatchisi lavozimiga tayinlandi, shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati Raisi lavozimidan ozod etildi.

Иноятов Рустам Расулевич назначен Государственным советником Президента Республики Узбекистан по политико-правовым вопросам
31.01.2018, 20:01
В соответствии с пунктом 24, статьи 93 Конституции Республики Узбекистан, Указом Президента Республики Узбекистан от 31 января 2018 года №УП-5317, Рустам Расулевич Иноятов назначен на должность Государственного советника Президента Республики Узбекистан по политико-правовым вопросам и освобождён от должности Председателя Службы национальной безопасности Республики Узбекистан.