Хоразмда спортнинг волейбол тури бўйича вилоят биринчилиги ўтказилди
Барча ҳудудларда бўлгани каби Хоразм вилоятининг туман ва шаҳарларида ҳам аҳоли ўртасида “Спортни сев, спорт билан яша!” шиори остидаги оммавий спорт мусобақалари ўтказилмоқда.
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар Ҳаракати - Ўзбекистон Либерал демократик партияси Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси ҳамда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ўртасида имзоланган ҳамкорлик битимига асосан оилаларда соғлом муҳитни мустаҳкамлаш, болаларда, айниқса, қизларда жимоний тарбия ва спортга муҳаббат уйғотиш, жисмоний тарбия ва спорт соҳасида оилавий спорт тадбирларини ўтказиш, шунингдек, ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил  этишга қаратилган устувор вазифалар ижросини таъминлаш мақсадида ташкил этилаётган мусобақалар аҳоли ўртасида оммалашмоқда.
Урганч шаҳридаги Ёшлик спорт мажмуасида вилоятдаги туман, шаҳарлар жамоалари иштирокида спортнинг волейбол тури бўйича вилоят биринчилиги бўлиб ўтди.
Унда 13 та жамоа ичида Гурлан тумани жамоаси фахрли биринчи ўринни эгаллаб, мусобақанинг мутлоқ ғолиблигини қўлга киритди. Такдирлаш маросимида сўзга чиққан O’zLiDeP Хоразм вилоят Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари-аппарат раҳбари Шухрат Атажанов ўтказилаётган бу каби спорт тадбирлари ҳар бир оила ва маҳаллаларда ҳамда турли соҳаларда фаолият олиб бораётган меҳнат жамоаларида соғлом турмуш тарзини шакллантириш ва оммавий спортни янада ривожлантиришга  хизмат қилишини таъкидлади.
Мусобақанинг вилоят босқичи ғолибларига партия Хоразм вилоят Кенгаши ва ҳамкор ташкилотларнинг дипломлари ҳамда эсдалик совғалари топширилди.

В Хорезме состоялось областные соревнования по волейболу
По всей Хорезмской области - в районах и городах проводятся массовые спортивные соревнования среди населения под девизом «Люби спорт, живи спортом!»
Все большую популярность приобретают соревнования, организуемые в соответствии с соглашением, составленным между Движением предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партией Узбекистана и Национальным олимпийским комитетом Узбекистана целью которых является широкая пропаганда здорового образа, популяризация занятия спортом,  особенно среди молодежи, проведение спортивных соревнований, организации досуга  молодежи.
В спортивном комплексе «Ешлик» города Ургенча были проведены  областные соревнования по волейболу, в котором приняли участие районные и городские команды.
Среди 13 команд абсолютное первенство завоевала команда Гурланского района.  Выступивший на церемонии награждения первый заместитель председателя Хорезмского областного Кенгаша УзЛиДеП-руководитель аппарата Шухрат Атажанов отметил, что такие спортивные соревнования служат формированию здорового образа жизни в семьях, махаллях и трудовых коллективах и содействуют развитию массового спорта.
Победителям областного этапа соревнований вручили дипломы и памятные подарки Хорезмского областного Кенгаша партии и организаций-партнеров.