O`zLiDeP ишчи гуруҳи ёрдонлик тадбиркорга бино ажратишга ёрдам берди
Куни кеча O`zLiDeP Фарғона вилояти Кенгаши, Халқ депутатлари Фарғона тумани Кенгашидаги O`zLiDeP депуталик гуруҳи аъзолари ва партия фаолларидан иборат ишчи гуруҳ аъзолари Фарғона туманидаги “Ёрдон” маҳалла фуқаролар йиғинида сайёр қабул ўтказди.
Сайёр қабулда “Ҳар бир оила – тадбиркор” Дастури асосида кредит олиш, маҳалла фуқаролар йиғинида кутубхона ташкил қилиш, тадбиркорлик фаолиятини бошлаш учун бино олиш, эчкичиликни ривожлантириш бўйича тушган мурожаатлари ижобий ҳал қилинди. Жумладан, О.Қорабоевнинг тадбиркорлик фаолиятини амалга ошириш учун бино сўраб қилган мурожаати асосида ишчи гуруҳ томонидан “Ёрдон” маҳалла фуқаролар йиғинидаги бўш турган бинолардан бири ажратиладиган бўлди.
Шунингдек, ишчи гуруҳ аъзолари томонидан партиянинг “Фаровон оила” лойиҳаси доирасида маҳалладаги ижтимоий ҳимояга муҳтож оилалар ҳолидан хабар олинди.

Рабочая группа УзЛиДеП оказала содействие в выделении помещения предпринимателю
На днях члены рабочей группы в составе членов Ферганского областного Совета партии, депутатской группы УзЛиДеП в Ферганском районном Кенгаше народных депутатов и активистов партии провели выездной прием в сходе граждан махалли “Ёрдон” в Ферганском районе.
В выездном приеме положительно решены обращения, поступившие по вопросам выделения кредита на основе программы “Каждая семья – предприниматель”, организации библиотеки в сходе граждан махалли, получения здания для налаживания предпринимательской деятельности, развития овцеводства. В частности, на основе обращения О.Корабоева о выделении здания для осуществления предпринимательской деятельности рабочей группой оказано содействие в выделении одного из пустующих зданий в сходе граждан махалли “Ёрдон”.
Также членами рабочей группы в рамках партийного проекта “Благополучная семья” организовано посещение социально нуждающихся семей махалли.