O‘zLiDeP ишчи гуруҳи ғиждувонлик 10 нафар фуқарога “Ўзсаноатқурилишбанк”нинг истеъмол кредитини олишга кўмаклашди
11.10.2018, 21:23
Аввал хабар берганимиздек, O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси аппарати ҳамда партиянинг барча ҳудудий кенгашлари ва депутатлик корпуси вакилларидан иборат ишчи гуруҳлар жойларда “Обод қишлоқ” дастурига киритилган ҳудудлар аҳолиси билан юзма-юз мулоқот ўтказиб, турли масалаларда қатор муаммолар аниқланган эди.
Аҳоли билан юзма-юз мулоқотларда, учрашувларда аниқланган муаммолар партия депутатлик корпуси орқали босқичма-босқич ижобий ечимини топмоқда.
Хусусан, Бухоро вилоятидаги ишчи гуруҳи томонидан Ғиждувон туманидаги “Сармижон” ва “Ростгўй” МФЙда ўтказилган  учрашувлар чоғида  аҳоли бандлигини таъминлаш масалаларига  алоҳида эътибор қаратилди.
Бугунги кунда ушбу маҳаллаларда жами 8 170 нафар киши истиқомат қилади. Ушбу ҳудудларда 5 та фермер хўжалиги, 57 та тадбиркорлик субъекти фаолият юритмоқда. Партия фаоллари жами юзта хонадонда бўлиб, аҳолининг турмуш шароити билан яқиндан танишдилар.
Мулоқотлар давомида мавжуд муаммолар юзасидан 11 та масала кўтарилган бўлса, уларнинг аксарияти ҳал этилди. Мисол учун туманнинг Лабирўт қишлоғидаги кам таъминланган оилаларда яшовчи Замира Облобердиева, Холида Чориева ва Барчиной Азизоваларга, шунингдек, Ростгўй қишлоғидаги эхтиёжманд аёллардан Юлдуз Усмонова, Маҳлиё Худойбердиева, Наргиза Бақоеваларга тикув машиналари берилди. Партия фаоли бошқараётган “Ғиждувон Машҳураси” хусусий корхонасида 42 нафар аёлга бепул ўқиш имконияти яратилганлиги уларнинг  келгусидаги  тадбиркорлик фаолиятлари талаб даражасида бўлишида муҳим аҳамият касб этиши ўз-ўзидан аён.
“Ростгўй” МФЙда болалар боғчасини ташкил этиш бўйича тушган таклифлар  ўрганилиб, ушбу  масалани ижобий ҳал этиш чоралари кўрилмоқда. Ишчи гуруҳи саъй­ҳаракатлари натижасида 10 нафар фуқарога “Ўзсаноатқурилишбанк”нинг истеъмол кредитини олишга оид тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилди.
Халқ депутатлари Ғиждувон туман Кенгаши депутати М. Раҳматова кўмагида “Соктари” МФЙ  ҳудудида “Феруз Бехруз” МЧЖ ўз фаолиятини бошлади ва  шу тариқа  18 та  янги иш ўрни яратилди.  Эндиликда  ушбу  корхона ихтиёридаги 8 та енгил автомобилда йўловчиларнинг оғири енгил, узоғи яқин  қилинмоқда.

Рабочая группа УзЛиДеП оказала содействие 10 гиждуванцам в получении потребительского кредита в “Узпромстройбанке”
15.10.2018, 19:47
В Бухарской области рабочей группой в ходе встреч, проведенных в МСГ “Сармижон” и “Ростгуй” Гиждуванского района, уделено особое внимание вопросам обеспечения занятости населения.
В настоящее время в данных махаллях проживают 8170 человек. На данных территориях действуют 5 фермерских хозяйств, 57 субъектов предпринимательства. Активисты партии побывали в ста домах, непосредственно ознакомились с условиями жизни населения.
В ходе бесед были подняты 11 проблемных вопросов, большая часть из которых решена положительно. К примеру, переданы швейные машинки жительницам села Лабирут Замире Облобердиевой, Холиде Чориевой и Барчиной Азизовой из малообеспеченных семей, а также из села Ростгуй - Юлдуз Усмоновой, Махлиё Худойбердиевой, Наргизе Бакоевой. На частном предприятии “Гиждувон Машхураси”, возглавляемом активистом партии, 42 женщинам создана возможность для бесплатного обучения, в будущем они намерены наладить предпринимательскую деятельность.
Было изучено предложение о создании в МСГ “Ростгуй” детского сада, принимаются меры по положительному решению данного вопроса. В результате усилий рабочей группы 10 гражданам оказано содействие в выделении потребительского кредита со стороны «Узпромстройбанка».
При поддержке депутата Гиждуванского районного Кенгаша народных депутатов М.Рахматовой на территории МСГ “Соктари” начало действовать ООО “Феруз Бехруз”, в результате создано 18 новых рабочих мест.  Теперь имеющимися в распоряжении данного предприятия 8 легковыми автомобилями будут оказываться услуги пассажирам.
Рахманова Гульнара УзЛиДеП Тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб 2018-10-12 09:03:37
Партиямиз фаоллари тамонидан тузилган ишчи гурух ердами билан ахолига курсатилаетган амалий ердамлар партиямизнинг жамиятдаги обрусини оширади. Бу олинган кредитлар билан албатта тадбиркорлик ишлари йулга куйилади, янги иш уринлари яратилади.