29 та сўров чиқарган Абдулла Рўзметов Урганчнинг энг фаол депутати деб топилди
Урганчда “Халқ депутатлари маҳаллий Кенгашларидаги энг фаол депутат” ва “Энг намунали бошланғич партия ташкилоти” танловининг туман босқичи бўлиб  ўтди.
–Танлов давомида энг муносиб халқ ноибларини аниқлаш жуда мушкул бўлди, – дейди O‘zLiDeP Урганч туман Кенгаши аппарат раҳбари Гулистон Адамбаева. – Сабаби, депутатларимизнинг ҳар бири халқ манфаатлари йўлида туну кун хизматда, сайловчиларнинг меҳрини қозонган. Лекин шунга қарамай номзодлар орасидан партия депутатлик гуруҳи аъзоси Абдулла Рўзметовни энг фаол депутат деб топдик. Чунки депутат томонидан жорий йилнинг шу кунига қадар 29 та сўров чиқарилиб, уларнинг барчаси қаноатлантирилган.
Дарҳақиқат, депутатнинг халқ манфааати йўлида қилган амалий ишлари кўп. Масалан, унинг кўмагида Ғойбу қишлоғининг трансформатори қайта таъмирланди, 3 маҳалланинг электр токи яхшиланди. Энг муҳими, “Ҳар бир оила тадбиркор”, “Ёшлар-келажагимиз” Давлат дастурлари доирасида 20 нафардан ортиқ ёш доимий иш билан таъминланди.
Танловда шунингдек, “Қайчили” МФЙ қошидаги қуйи бўғин “Энг намунали бошланғич партия ташкилоти” деб топилди.

Абдулла Рузметов, направивший 29 запросов, признан самым активным депутатом Ургенча
В Ургенче прошел районный этап конкурсов “Самый активный депутат местных Кенгашей народных депутатов” и “Самая образцовая первичная партийная организация”.
–В ходе конкурса было очень трудно определить самого достойного представителя народа, – сказала руководитель аппарата Ургенчского районного Совета УзЛиДеП Гулистон Адамбаева. – Дело в том, что каждый из наших депутатов неустанно трудится на пути интересов народа, своих избирателей. Однако, несмотря на это из числа кандидатов мы признали самым активным депутатом члена депутатской группы партии Абдуллу Рузметова. Депутатом с начала года в соответствующие организации направлены 29 запросов, которые полностью удовлетворены.
Действительно, депутатом осуществлен ряд практических дел. Например, при его содействии отремонтирован трансформатор села Гойбу, обновлена линия электропередач 3 махаллей. Самое важное, в рамках государственных программ “Каждая семья - предприниматель”, “Молодежь – наше будущее” постоянной работой обеспечены более 20 юношей и девушек.
В конкурсе нижнее звено при МСГ “Кайчили” также признано победителем в номинации “Самая образцовая первичная партийная организация”.
Рахманова гульнара УзЛиДеП тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб 2018-11-09 08:58:49
Софдошимиз Абдулла Рўзметовни энг фаол депутат булганлиги билан табриклаймиз. Келгуси танловда хам голиб булиш насиб этсин. Факат олга!