“Лангар”ликлар O‘zLiDeP фракцияси аъзосига аҳолига сифатсиз кўмир тарқатилаётганидан шикоят қилди
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати Ўткир Турсунов Халқ билан мулоқот қилиш, одамларни қийнаётган муаммоларни ўрганиш ва ҳал этиш мақсадида Хатирчи туманидаги “Лангар” МФЙга борди.
Туманнинг олис қишлоқларида депутат ва ҳокимлик вакиллари  иштирокида сайёр қабул ташкил этилди.
Қабул давомида шу ҳудудда яшовчи Эсанбой Исмоилов Хатирчи тумани ва Нурота туманини боғлаб турувчи йўлни таъмирталаб аҳволга келиб қолганини айтиб, шу масалада кўмак сўради. Ушбу мурожаатни Халқ депутатлари Хатирчи туман Кенгашидаги партия депутатлик гуруҳи аъзоси Х.Мамедов 2019 йил Давлат дастурига киритилганини айтди.
Хатирчи туман “Лангар” маҳалласида яшовчи Худайберди Шукуров эса аҳолига кам миқдорда ва сифатсиз кўмир олиб келинаётганини билдирди.
Шу ҳудудда яшовчи Рўзиқул Усмонов “Лангар” МФЙ туман марказидан олис ҳудудда жойлашганлиги сабабли қиш фаслида туман марказидаги тиббиёт бирлашмасига боришга қийинчилик бўлаётгани айтиб, маҳалладаги қишлоқ врачлик пункти биносидан 4-5 ўринли хона ажратилишида кўмак сўради.
Ҳар иккала масала юзасидан Халқ депутатлари Хатирчи туман Кенгашидаги партия депутатлик гуруҳи аъоси Х.Мамедов томонидан тегишли ташкилотларга сўров юборишга келишиб олинди.

Жители махалли “Лангар” пожаловались члену фракции УзЛиДеП на поставку населению некачественного угля
19.11.2018, 18:01
Депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Уткир Турсунов в целях проведения диалога с народом, изучения и решения волнующих граждан проблем посетил МСГ “Лангар” в Хатирчинском районе.
В отдаленных селах района с участием депутата и представителей хокимията был организован выездной прием.
В ходе приема житель махалли Эсанбой Исмоилов сообщил о том, что дорога, соединяющая Хатирчинский и Нуратинский районы, нуждается в ремонте и попросил помощи в данном вопросе. Член депутатской группы партии в Хатирчинском районном Кенгаше народных депутатов Х.Мамедов  отметил, что данное обращение включено в Государственную программу на 2019 год.
Житель махалли “Лангар” Хатирчинского района  Худайберди Шукуров сказал, что жителям доставляют некачественный уголь и еще в малом количестве.
Проживающий на этой территории Рузикул Усмонов сообщил о том, что ввиду отдаленности МСГ “Лангар” от районного центра возникают трудности в посещении зимой медицинского объединения в райцентре, в связи с этим попросил оказать содействие в выделении 4-5 коек-мест в расположенном в махалле сельском врачебном пункте.
По обеим вопросам решено, что членом депутатской группы партии в Хатирчинском районном Кенгаше народных депутатов Х.Мамедовым будет направлен депутатский запрос в соответствующие организации.