Янги трансформатор ўрнатган халқ ноиби Қашқадарёнинг энг фаол депутати деб топилди
Қашқадарёда O‘zLiDeP ташкил топганининг 15 йиллиги муносабати билан “Энг намунали туман (шаҳар) ташкилоти”, “Энг намунали бошланғич партия ташкилоти” ва “Халқ депутатлари маҳаллий Кенгашларидаги энг фаол депутат” танловининг вилоят босқичи бўлиб ўтди.
Абдусалим Мўминов Халқ депутатлари Қарши шаҳар Кенгашидаги O`zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси. Асли касби шифокор бўлган депутат кўп йиллардан буён халқ хизматида. Унинг ташаббуси билан “Гунгон” ва “Қавали” МФЙда 2.5 км масофадан ортиқ йўл асфалт қилинди. Шунингдек, “Ёшлик” кўчасида янги трансформатор ўрнатилди.
– Кейинги йилларда мамлакатимизда соғлиқни сақлаш соҳасига алоҳида эътибор қаратиляпти, – дейди O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси А.Мўминов. –Бунгунги танловда менга билдирилган ишонч эса зиммамга янада кўпроқ масъулият юклади. Энди кўпроқ вақтимизни аҳоли орасида ўтказиб, муаммоларга жойида ечим топишимиз керак.
Танловнинг “Энг намунали туман (шаҳар) партия ташкилоти” номинациясида O‘zLiDeP Китоб туман Кенгаши, “Энг намунали бошланғич парти ташкилоти” йўналишида эса Муборак газни қайта ишлаш заводи қошидаги қуйи бўғин ғолибликни қўлга киритди.

Народный представитель, установивший новый трансформатор, признан самым активным депутатом Кашкадарьи
19.11.2018, 18:00
В Кашкадарье в связи с 15-летием образования УзЛиДеП  прошел областной этап конкурса “Самая образцовая районная (городская) организация”, “Самая образцовая первичная партийная организация” и “Самый активный депутат местных Кенгашей народных депутатов”.
Абдусалим Муминов является членом депутатской группы УзЛиДеП в Каршинском городском Кенгаше народных депутатов. Депутат, являющийся врачем по профессии, на протяжении многих лет – на службе народа. По его инициативе в МСГ “Гунгон” и “Кавали” заасфальтирована дорога протяженностью 2.5 км. Также установлен новый трансформатор по улице Ёшлик.
– В последние годы в нашей стране уделяется особое внимание сфере здравоохранения, – сказал член депутатской группы УзЛиДеП А.Муминов. –Оказанное на сегодняшнем конкурсе доверие возложило на нас еще больше ответственности. Теперь мы должны больше времени проводить среди населения, на месте находить пути решения волнующих граждан проблем.
В номинации конкурса “Самая активная районная (городская) партийная организация” стал победителем Китабский районный Совет УзЛиДеП, в номинации “Самая образцовая первичная партийная организация” – нижнее звено партии на Мубарекском газоперерабатывающем заводе.