Хоразмлик маслакдошларимиз сони 150 нафарга кўпайди
O‘zLiDeP Хоразм вилоят ва Урганч шаҳар Кенгаши ҳамкорлигида Қўнғирот минтақавий темир йўллар узилининг Хоразм ҳудуди қошидаги БПТда давлатимиз раҳбарининг Олий Мажлисга қилган Мурожаатномаси тарғиботига бағишланган семинар ташкил этилди.
Таъкидланганидек, Мурожаатноманинг ҳар бир бандида мамлакатимизда фаолият юритаётган ижтимоий, иқтисодий, сиёсий, ҳуқуқий, умуман, барча соҳаларни жадал ривожлантириш, аҳоли бандлигини таъминлаш, вилоятларнинг энг чекка ҳудудларини обод қилиш, аҳолининг яшаш шароитини тубдан яхшилаш бўйича муҳим вазифалар белгилаб берилган.
–Жорий йилда Президентимизнинг қишлоқ хўжалиги соҳасини ривожлантириш бўйича берган топшириқлари мени жуда хурсанд қилди, – дейди Қўнғирот минтақавий темир йўллар узилининг Хоразм ҳудудидаги қуйи бўғин етакчиси Жавлон Юсупов. – Қишлоқ хўжалигига агроинновацияларни жалб қилиш ва кластерларни ривожлантиришда нафақат фермерларимиз, балки, биз каби оддий аҳоли ҳам манфаатдор. Сабаби, қачонки, деҳқонларимиз ердам мўл ҳосил олсалар, бозорларимизда арзончилик бўлса, дастурхонимизда тўкинлик ва барака  бўлади.

В Хорезмской области членами УзЛиДеП стали еще 150 человек
В ППО Кунградского регионального железнодорожно узла по Хорезмской области состоялся семинар, посвященный разъяснению целей и задач Послания главы государства парламенту. Организаторами мероприятия выступили Хорезмский областной и Ургенчский городский Кенгаши УзЛиДеП.
Было отмечено, что в Послании определены стратегические задачи в социальной, экономической, политической, правовой и другим сферам. В частности, затронуты вопросы активного развития регионов, обеспечения занятости населения, благоустройства даже самых отдаленных  территорий, коренному улучшению условий жизни населения.
– Меня особенно порадовали поручения Президента по дальнейшему развитию сельского хозяйства, - поделился мнением лидер ППО Кунградского регионального железнодорожно узла по Хорезмской области Жавлон Юсупов. – Во внедрении агроинноваций в сельское хозяйство и развитии кластеров заинтересованы не только наши фермеры, но и мы, население. Ведь от того, насколько богатыми будут урожаи фермеров, зависит и благосостояние народа.
Важной частью мероприятия стало принятие в ряды УзЛиДеП 150 новых членов, выразивших желание принимать активное участие в обновлении страны в составе партии.