Халқ депутатлари Наманган шаҳар Кенгашидаги O’zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Зокиржон Ғозиев аҳоли билан очиқ мулоқот қилиш, уларнинг мурожаатларини тинглаш ва ҳал этиш чораларини кўриш мақсадида “Шишаки” МФЙга борди.
Ўрганишлар давомида фуқаролардан ички йўлларни таъмирлаш, тадбиркорликни ривожлантириш, транспорт қатновини яхшилаш, аҳоли бандлигини таъминлаш ва бошқа масалаларга оид қатор мурожаатлар келиб тушди.
Маҳалладаги 2-Ибн Сино кўчасида яшовчи Мўътабар Обиева ногирон ўғли Аброрбек Мамажановга ногиронлик аравачаси олиб бериш ва моддий ёрдам ажратишда амалий ёрдам сўраб мурожаат қилди. Унинг мурожаати шу ернинг ўзида ҳал этилди ва фуқарога маҳалла фуқаролар йиғини томонидан моддий ёрдам ажратиладиган бўлди.
Шу кўчада яшовчи Олимжон Абдураҳимов маҳалла табиий газ билан таъминлангани, лекин аҳолининг ноқонуний газ кучайтиргичлардан фойдаланиши натижасида айрим хонадонларда табиий газ паст ёнаётганидан шикоят қилди.
Шишаки МФЙ, 2-Ибн Сино кўчада яшовчи Абдуқодир Боқиев эса қизи Муслима Қаюмовани оғир даражада куйганини айтиб, уни даволатиш учун бепул йўлланма олишда кўмак сўради.
Ҳар иккала масала ҳам халқ вакили томонидан ўрганилиб, ечими бўйича тегишли ташкилотларга депутатлик сўрови чиқарилди.
“Маҳалламизда 1384 хонадон бўлиб, уларда 6000 нафарга яқин аҳоли истиқомат қилади. Очиғи, маҳалла аҳли З.Ғозиев фаолиятидан мамнун. Чунки у киши доим одамлар орасида юриб, мавжуд муаммоларни ўз вақтида ҳал этиб келади. Хусусан, депутат кўмагида маҳалламизда яшовчи 10 нафарга яқин ногиронлиги бўлган шахсларга моддий ёрдам ажратилди ва  ногиронлик аравачалари олиб берилди”, – дейди Шишаки МФЙ маслаҳатчиси Мунаввар Абдураҳимова.
“Шунингдек, депутатимиз кам таъминланган оилаларнинг уй-жойини  таъмирлаш, ўз бизнесини бошлаш истагида юрган фуқароларга имтиёзли кредитлар ажратиш ва оилавий тадбиркорлигини йўлга қўйишига ҳам кўмаклашиб келмоқда”, – деб қўшимча қилади у.

Is the population of Shishaki makhalla satisfied of deputy’s activities?
Member of UzLiDeP deputy group in Namangan City Council of People’s Deputies Zokirjon Goziyev conducted an on-site reception of citizens in Shishaki MCG.
In the course of studying problems concerning residents of makhalla, appeals were received regarding the repair of internal roads, development of entrepreneurship, improvement of transport services, provision of employment for residents and other areas.
A resident of Ibn Sino-2 Street Matabar Obiyeva asked for assistance in acquiring a wheelchair for her son Abrorbek Mamajanov, as well as receiving financial assistance. Her appeal was addressed on the spot – necessary amount was allocated to the family at the expense of makhalla citizens’ gathering.
A resident of the same street Olimjon Abdurakhimov complained about unscrupulous residents who illegally installed various types of gas pressure boosters in their homes, as a result of which pressure in homes of other residents of the makhalla had been reduced.
Another resident of the makhalla Abdukadir Bakiyev asked for help in obtaining a referral for treatment of Muslima Kayumova’s daughter, who received severe burns.
Both issues were studied by the public representative – deputy inquiries were sent to the appropriate authorities.
According to the residents of the makhalla, they are satisfied with the activities of the deputy. He is always interested in their problems, assists in repair of households, allocation of soft loans, establishment of family entrepreneurship.