O‘zLiDeP ишчи гуруҳи Пастдарғомда 100 га яқин аҳоли муаммоларини ўз назоратига олди
O‘zLiDeP  фаолларидан ташкил топган ишчи гуруҳи Пастдарғом тумани  “Камолот” МФЙ Кашшоф қишлоғида аҳоли билан мулоқотлар ўтказди. Учрашувлар жараёнида “Ҳар бир оила тадбиркор”, “Ёшлар келажагимиз” дастурлари доирасида имтиёзли кредитлар олиб, ўз тадбиркорлик фаолиятини йўлга қўйган хонадон вакиллари билан дилдан суҳбатлашилди.
70 ёшли Тамара опа Шомирзаева 30 йилдан буён иссиқхонада помидор, бодринг, лимон  етиштириб келади. Мамлакатимизда соҳани ривожлантириш учун яратилаётган имкониятлардан фойдаланиб,  иссиқхона фаолиятини янада ривожлантириш учун 20 миллион сўм кредит олди.
- Оилавий тадбиркорлигимизни ривожлантириш учун олинган кредитлар эвазига фаолиятимиз янада кенгайди. Натижада ўғилларим ва келинларим қолаверса, набираларим иш билан таъминланган, - деди Тамара Шомирзаева.
Маълумотларга қараганда, биргина Кашшоф маҳалласида 2019 йилнинг ўзида “Ҳар бир оила тадбиркор” дастури доирасида 8 нафар фуқароларга кредит маблағлари ажратилган.
Аҳоли билан мулоқотлар чоғида хусусий тадбиркор Хуршид Боймуродов  маҳаллада девор фасадлари учун ишлатиладиган плиткалар ишлаб чиқаришни йўлга қўйиш ниятида эканлиги, бу борада 4 сотих ер майдони ажратишда амалий кўмак сўради. Мазкур масала бўйича партия депутатлик гуруҳи аъзолари томонидан депутатлик сўрови чиқарилиб, ҳал этишга келишиб олинди.
Таъкидлаш жоиз, Пастдарғом туманида партия фаоллари томонидан 300га яқин хонадон эгалари билан мулоқотлар чоғида 100 га яқин муаммолар ўрганилди.

Под контролем рабочей группы УзЛиДеП – более 100 проблем населения Пастдаргама
Рабочая группа в составе активистов УзЛиДеП   провела встречу с населением кишлака Кашшоф  СГМ  “Камолот” Пастдаргамского района. В ходе  встречи  состоялась беседа  с жителями кишлака, получившими льготный кредит  и наладившими предпринимательскую деятельность в рамках программ “Каждая семья – предприниматель”, “Молодежь – наше будущее”
70-летняя Тамара опа Шомирзаева на протяжении 30лет  выращивает в теплице  помидоры, огурцы, лимоны. Используя  создаваемые в стране возможности для развития сферы,  получила кредит в 20 миллионов сумов для  расширения теплицы.
- Благодаря кредиту расширили свою деятельность. Теперь работой обеспечены мои сыновья, невестки и внуки, - сказала Тамара Шомирзаева.
Согласно данным, только в махалле  Кашшоф в 2019 году  в рамках программы  “Каждая семья - предприниматель” 8 гражданам выделены кредиты.
В ходе беседы с населением частный предприниматель Хуршид Боймуродов  попросил оказать практическую помощь  в выделении площади в 4 сотки для налаживания производства  фасадных плиток. По данному обращению членами депутатской группы направлен депутатский запрос в соответствующие учреждения.