“Ишбилармон аёл” кўрик-танловининг Хоразм вилоят босқичи ғолиблари аниқланди (+видео)
O‘zLiDeP “Аёллар қаноти” томонидан ўтказиб келинаётган “Ишбилармон аёл” кўрик-танловининг Хоразм вилоят босқичи ўтказилди.
Унда танловнинг шаҳар ва туман босқичларида иштирок этиб, ғолибликни қўлга киритган 50 нафарга яқин хотин-қизлар иштирок этди.
Бир қатор ҳамкор ташкилотлар билан ташкил этилган танловда ҳайкамлар ҳайъати аъзолари дастлаб иштирокчиларнинг ўзлари яратаётган ва ишлаб чиқараётган маҳсулотлари кўргазмасини томоша қилиб, иштирокчиларни мезон асосида баҳолаб бордилар.
Якуний натижага кўра танловда 1-даражали диплом билан Урганч шаҳар Кенгашидан “Даритал шоес” хусусий корхонаси раҳбари Гавҳар Жуманова,  2-даражали диплом билан Урганч туман Кенгашидан “Мақсуда Мадамин” оилавий корхонаси раҳбари Мақсуда Мадримова ва  3-даражали диплом билан Хива шаҳар Кенгашидан якка тартибдаги тадбиркор, ҳунарманд Нигора Атаевалар тақдирланди ва уларга партия вилоят Кенгашининг дипломи, қимматбаҳо эсталик совғалари топширилди.
- Бугунги танловда корхонамизда ишлаб чиқарилаётган эркаклар ва болалар пояфзаллари билан қатнашиб, фахрли 1-ўринни қўлга киритдим, - дейди “Даритал шоес” хусусий корхонаси раҳбари Гавҳар Жуманова. - Танловниниг Республика босқичида ҳам муносиб тайёргарлик кўриб, унда ҳам ғолиб бўлишга астойдил ҳаракат қиламан.
Шунингдек, турли номинациялар бўйича ҳам ғолиблар аниқланди. Унга кўра O‘zLiDeP Ҳазорасп туман Кенгашидан “Муслимбек Страус” фермер хўжалиги раҳбари Дилафруз Якубова Замонавий ташаббускор  аёл”, O‘zLiDeP Гурлан туман Кенгашидан “Пайпоқ ишлаб чиқариш” цехи раҳбари Динора Зарипбаева “Энг ёш, фаол аёл тадбиркор”,  O‘zLiDeP Янгиариқ туман Кенгашидан якка тадбиркор, хунарманд Ирода Садуллаева “Йилнинг мурувватли ишбилармон аёли” ва O‘zLiDeP Боғот туман Кенгашидан “Мехринисо нони” хусусий корхонаси раҳбари Дилфуза Сетматова    “Инвестицияларни жалб қилишда ташаббус кўрсатган   ишбилармон аёл”,  O‘zLiDeP Қўшкўпир туман Кенгашидан “Хосиёнли Жасур” фермер хўжалиги раҳбари Тўраева Сайёра “Қишлоқни ижтимоий ривожлантиришда фаоллик кўрсатган фермер аёл” номинацияси ғолиблари деб топилди ва улар ҳам партия вилоят Кенгаши ҳамда ҳомийлар томонидан муносиб тақдирланди.

Определены победители Хорезмского областного этапа смотра-конкурса “Ишбилармон аёл” (+видео)
Состоялся  Хорезмский областной этап  проводимого  «Женским крылом»  УзЛиДеП смотра-конкурса “Ишбилармон аёл”.
В нем приняли участие  50 женщин, победившие на на районных и городских этапах конкурса.
Члены жюри конкурса, организованного совместно  с рядом организаций партнеров,   сначала осмотрели  и на основе условий конкурса оцнили выставку продукции участниц.
По итогам конкурса  диплома 1-степени удостоена  руководитель частного предприятия  “Даритал шоес” кенгаша город Ургенч  Гавхар Жуманова, диплома 2-степени ― руководитель семейного предприятия  “Максуда Мадамин” Максуда Мадримова, диплома 3-степени -  частный предприниматель, ремесленник  кенгаша города Хивы  Нигора Атаева, им вручены дипломы  и ценные памятные подарки  областного кенгаша партии.
- На конкурсе представляла  производимые нашим предприятием мужскую и женскую обувь, заняла 1-место, - говорит руководитель частного предприятия  “Даритал шоес” Гавхар Жуманова. - Буду активно готовиться к республиканскому этапу  и постараюсь стать победителем.
На конкурсе  определились победители и по другим номинациям. Руководитель  фермерского хозяйства “Муслимбек Страус” Хозараспского районного кенгаша УзЛиДеП  Дилафруз Якубова  стала победителем в номинации “Современная женщина-инициатор”, руководитель производственного цеха  “Пайпок ишлаб чикариш” Гурланского районного кенгаша УзЛиДеП  Динора Зарипбаева  - в номинации “Самая молодая, активная женщина-предприниматель”, частный предприниматель, ремесленник  Янгиарыкского  районного кенгаша   УзЛиДеП Ирода Садуллаева  - в номинации “Самая милосердная женщина-предприниматель года”, руководитель  частного предприятия “Мехринисо нони” Багатского районного кенгаша  УзЛиДеП Дилфуза Сетматова ― в номинации  “Женщина-предприниматель, проявившая инициативность в привлечении инвестиций”,   руководитель фермерского хозяйства “Хосиёнли Жасур”  Кушкупирского районного кенгаша УзЛиДеП Тураева Сайёра  в номинации “Женщина-фермер, проявившая активность  в социальном развитии  кишлака. Им также вручены награды  областного кенгаша партии и спонсоров.
Мушарраф Рахимова,
Заведующая отделом по
работе с женщинами
Ш.Шокирова2019-07-02 10:16:25
партиямизнинг Хоразм вилояти кенгашига тасаннолар!!! Уз касбига элига сидкидилдан хормай толмай мехнат килиб келаётган ахли хоразмликлар ишига ривож тилайман. Тадбир жуда хам чиройли ва мухташам ташкиллаштирилган. БИРГАЛИКДА БИЗ - КУЧМИЗ!