“Ҳар бир хонадонга партия ғоялари орқали кириб боришимиз керак!”
Фарғонада O'zLiDeP Дастури ва Сайловолди дастури лойиҳалари муҳокамасига бағишланган йиғилишда хусусий тиббиётни янада ривожлантириш, олий таълим битирувчиларини иш билан таъминлаш каби масалаларда учраётган муаммоларга барҳам бериш бўйича кўплаб таклифлар билдирилди.
– Ҳар бир хонадонга партия ғоялари орқали кириб боришимиз керак. Керак бўлса, хонадонма-хонадон юриб, аҳоли таклифларидан фойдаланиб, келгуси беш йиллик фаолиятимизга доир олдимизда турган долзарб масалаларни ўрганиб, лойиҳаларга қўшиш зарур, – деди партия фаоли Аҳмадали Тешабоев. – Фарғонада деҳқончилик ҳадисини олган, суяги меҳнатда қотган деҳқонлар кўп. Янги дастурда ҳудудларда “Тадбиркорлик академиялари”нинг ташкил этилиши илгари сурилаётгани очиғи бизни қувонтирди. Зеро, тадбиркорларни ҳар томонлама  қўллаб-қувватлаш, уларга зарур шароитлар яратиш партиямиз олдида турган асосий вазифалардан саналади.
Тадбирда шунингдек, Дастурни кенг аҳолига тушунарли бўлиши учун унинг шарҳини тайёрлаш, оддий аҳоли тушуна оладиган содда усулда тақдим қилиш зарурлиги қайд этилди.
– Бугунги кунда юртбошимиз томонидан илгари сурилган бешта муҳим ташаббус бўйича кенг кўламли ишлар амалга оширилмоқда. Партиямизнинг янгиланаётган Дастурида хусусий музейларни ташкил этиш тартиби тўғрисида қонун ҳужжатларини ишлаб чиқиш ўз ифодасини топиши керак, – дея ўз фикрини билдирди уста ҳунарманд Тоҳиржон Ҳайдаров.
“Мамлакатда инвестиция ва ишбилармонлик муҳитини яхшилаш, давлат хизматларини кўрсатиш тизимини модернизация қилиш ва ривожлантиришга қаратилган изчил ишлар амалга оширилмоқда. Лекин бугунги кунда рақамлаштиришни таъминлашга ва рақамли иқтисодиётга ўтишга тўсқинлик қилаётган қатор муаммолар сақланиб турибди. Уларни ҳал этиш ва рақамли иқтисодиётни ривожлантиришда партиямизнинг ўрни катта бўлиши лозим ва сайловолди дастуримизда бу йўналиш ўз аксини топиши керак” – дея ўз таклифини билдирди иштирокчи ёшлардан бири.
Таъкидлаш керак, партия Дастури ва Сайловолди дастури лойиҳалари муҳокамасига бағишланган тадбирлар жойларда давом этмоқда.

“Входить в каждый дом с идеями партии!”
На состоявшемся в Фергане заседании, посвященном обсуждению программы и предвыборной программы УзЛиДеП, были внесены предложения по дальнейшему развитию  частной медицины и устранению проблем  в трудоустройстве выпускников  высших учебных заведений.
– Мы должны входить в каждый дом посредством идей партии. При необходимости проводить подворовый обход, при использовании предложений населения изучать  актуальные задачи нашей деятельности на предстоящее пятилетие  и результаты изучения вносить в проекты, - сказал  активист партии Ахмадали Тешабоев. – В Фергане много  опытных, отлично знающих свое дело дехкан. Нас радует включенная в новую программу идея  о создании на территориях “Академий предпринимательства”. Потому что всестороння поддержка предпринимателей, создание для них необходимых условий – одна из важных задач партии.
На мероприятии также отмечалась необходимость подготовки комментариев для того, чтобы Программа была понятна широким слоям населения и ее представления в простой, доступной форме.
– В рамках выдвинутых главой государства пяти важных инициатив в стране проводится масштабная работа.  В обновленной программе партиидолжен быть отражен вопрос разработки законодательных документов о порядке организации частных музеев, – сказал ремесленник Тохиржон Хайдаров.
“В стране проводится работа по улучшению инвестиционной и деловой среды, модернизации и развитию системы государственных услуг. Однако пока еще есть проблемы  в обеспечении оцифровывания и переходе к цифровой экономике. Наша партия должна занимать ведущую роль в решении этих вопросов, переходе  к цифровой экономике и эти направления должны быть отображены в предвыборной программе” – сказал один из молодых участников мероприятия.
На местах продолжаются мероприятия, посвященные обсуждению Программы и Предвыборной программы партии.