Депутатликка номзод П.Аҳмеджанова сайловчилар билан учрашди
Боёвут туманидаги “Ҳуррият” маданият саройида Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод Покиза Аҳмеджанова сайловчилар билан учрашди.
Тадбирни O‘zLiDeP Сирдарё вилоят Кенгаши аппарат раҳбари Ш.Бозорбоева кириш сўзи билан очиб, депутатликка номзод П.Аҳмеджанованинг таржимаи ҳоли билан сайловчиларни таништирди.
Таъкидланишича, номзод дастурида хотин-қизларга янги иш ўринлари яратиш, касаначиликни ривожлантириш, аҳолининг ижтимоий ҳимояга муҳтож қатламини уларнинг салоҳиятидан келиб чиққан ҳолда бандлигини таъминлаш, оилалар фаровонлигини ошириш ва ёшларнинг интеллектуал рейтингини кўтаришга қаратилган муҳим масалалар ўрин олган.
“Аёлларимизнинг хорижга чиқиб ишлашларининг олдини олишимиз лозим, – дейди П.Аҳмеджанова. –Улар ўз оилаларида бағрида бўлиши, фарзанд тарбияси билан шуғулланиши баробарида, муносиб иш ўринларига ҳам эга бўлиши керак. Биз ҳам аёлларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлашга ҳаракат қиламиз”.
Тадбирда номзоднинг ишончли вакили бўлажак сайловларда Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод П.Аҳмеджановани қўллаб-қувватлашга чақирди.
Халқ билдирган ишончни оқласак, сайловчилар олдида юзимиз ёруғ бўлади
10.01.2020, 15:09
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига сайланган О.Отахонова кўмагида шаҳрихонлик ёшлар ишли бўлди

Во дворце культуры «Хуррият» Баяутского района состоялась встреча  выдвинутой от УзЛиДеП  кандидата в депутаты  Законодательной палаты Олий Мажлиса Покизы Ахмеджановой с избирателями.
Вступительным словом мероприятие  открыла руководитель аппарата Сырдарьинского областного кенгаша УзЛиДеП Ш.Бозорбоева  и ознакомила собравшихся с биографией  кандидата в депутаты П.Ахмеджановой.
Как было отмечено, в предвыборной программе кандидата намечены такие задачи, как  создание новых рабочих мест для женщин,  развитие системы надомного труда, обеспечение  занятости социально нуждающихся слоев населения  с учетом их потенциала, повышение благосостояния детей  и интеллектуального рейтинга молодежи.
“Мы должны предотвратить выезд  женщин за рубеж с целью заработка, - сказала, – сказала П.Ахмеджанова. – Они должны быть  в семье,  непосредственно заниматься воспитанием детей, а для этого им нужны достойные рабочие места. Мы тоже прилагаем усилия для всесторонней поддержки женщин”.
Доверенный представитель  кандидата призвала  избирателей поддержать на предстоящих выборах кандидатуру  П.Ахмеджановой, выдвинутой  от Либерально-демократической партии Узбекистана  в депутаты  Законодательной палаты Олий Мажлиса.