Меҳрга муҳтожлар ва кам таъминланган оилалар доимо O'zLiDeP эътиборида
Юртимизда 9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан меҳр ва эътиборга муҳтож инсонлар, боқувчисини йўқотган ёлғиз кексаларнинг ҳолидан хабар олиш, уларни йўқлаш доимий анъанага айланган.
Халқ депутатлари Наманган шаҳар кенгашига O'zLIDePдан сайланган депутат Мухайё Гафарова муҳтож оилалар, ногирон ҳамда уруш фахрийларининг холидан хабар олди. У 280 нафарга яқин фуқароларга 11 турдаги озиқ-овқат маҳсулотлари, дори-дармон, ҳимоя ва антисептик воситалари тарқатди.
Қолаверса, депутат коронавирусга қарши курашаётган Наманган шаҳридаги 6-сонли оилавий поликлиникасида карантинда бўлган, туну кун хизмат вазифасини бажараётган жонкуяр тиббиёт ходимларининг 11 нафарининг оиласини ҳам йўқлади.
Албатта, кўнгли ярим инсонлар ҳолидан хабар олиб, синовли дамларда елкадош бўлиш уларда эртанги кунга ишонч ва миннатдорлик туйғулари шаклланишига хизмат қилади. Зеро, меҳрга муҳтожлар ва кам таъминланган оилалар доимо O'zLiDeP эътиборида.

Внимание УзЛиДеП - нуждающимся и малообеспеченным семьям
В нашей стране накануне 9 мая – Дня Памяти и почестей традиционно навещают  нуждающихся в заботе  людей, потерявших кормильца, представителей старшего поколения,  поддерживают их морально и материально.
Депутат Мухайе Гафарова, избранная от УзЛиДеП  в Наманганский городской кенгаш народных депутатов,  навестила социально нуждающиеся семьи,  ветеранов войны. 280 граждан обеспечила 11 видами продовольственной продукции, лекарствами, антисептическими средствами защиты.
Вместе с тем,  депутат семьи 11 медицинских работников, находящихся на карантине в 6-семейной поликлинике  города Намангана, где они выполняют свой долг и круглосуточно ведут борьбу  с инфекцией коронавируса.
Безусловно, проявление внимания  гражданам, нуждающимся в помощи, предоставление им помощи в эти дни испытаний  пробуждает в них чувство благодарности и уверенности в завтрашнем дне.  УзЛиДеП всегда  предоставляет помощь  нуждающимся и малообеспеченным семьям.