O‘zLiDeP депутати кўмагида эски сув тармоғи янгиланмоқда
Депутатлик сайловчилар олдидаги жуда катта масъулиятдир. Депутат ҳамиша халқ билан бирга бўлиши, халқ дарди билан яшаши, уларни қийнаб келаётган муаммоларни ҳал қилишда фидойилик кўрсатмоғи лозим.
Халқ депутатлари маҳаллий Кенгаши депутатлари Олимхон Бабаханов ва Ғиёсиддин Бабахановларнинг сайловолди дастурларида ҳам халқ билан доимий мулоқотда бўлиш энг асосий вазифалардан этиб белгиланган.
Шу мақсадда Наманган шаҳрининг Шарқ тонги маҳалласидаги кекса нуронийлар билан карантин талабларига риоя қилган ҳолда ўтказилган учрашувда, аҳолини бир неча йиллардан буён қийнаб келаётган муаммолар ўрганиб чиқилди.
Хусусан, маҳалланинг 1-ўтиш йўли А.Ахадов ва 4-ўтиш йўли Самарқанд кўчаларидаги сув тармоғи трубасининг ёрилиши аҳолини сув билан таъминлаш билан биргаликда, ҳаёт манбаи бўлган тоза ичимлик сувини исроф бўлишига сабаб бўлаётганди. Мазкур мурожаат депутатлар томонидан зудлик билан хал этилиб, 480 метр сув трубаси депутатлар маблағи эвазига беғараз етказиб берилди.
Шунингдек учрашувда маҳалланинг А.Ахадов, Самарқанд ва Ғ.Қосимов кўчалари ҳам яроқсиз ҳолатга келиб қолгани аниқланди. Бундан ташқари, аҳолини табиий газ билан таъминлаш масаласи бўйича ҳам мурожаат келиб тушди.
Ҳар икки масала бўйича билдирилган мурожаатлар асосида соҳага дахлдор мутасадди ташкилотлар раҳбарларига депутатлик сўровлари юборилиб, ижроси назоратга олинди.

The water supply system is being updated with the assistance of UzLiDeP deputy
Being a deputy is a huge responsibility before the voters. A deputy must always be with people, know and solve their problems.
Deputies of the local council of people’s deputies Olimkhon and Giyosiddin Babakhanov in their pre-election programs outlined a constant dialogue with people as their main task.
To this end, in Sharq Tongi makhalla of the city of Namangan, they organized a meeting with senior citizens in compliance with the quarantine rules, and studied the long-term problems of the population.
In the 1st lane of A. Akhadov Street and the 4th lane of Samarkand Street, the water pipes burst, as a result the water supply of the population was disrupted, and drinking water flowed out uselessly. Deputies have eliminated the problem by replacing 480 meters of water supply at their own expense.
At the meeting, residents reported on unsuitable state of roads on A. Akhadov, Samarkand and G. Kosimov streets. There were also appeals on the issue of providing the population with natural gas.
On these issues, a deputy inquiry was sent to the official organizations, the solution of issues was taken under control.