O‘zLiDeP депутати кўмагида эски сув тармоғи янгиланмоқда
Депутатлик сайловчилар олдидаги жуда катта масъулиятдир. Депутат ҳамиша халқ билан бирга бўлиши, халқ дарди билан яшаши, уларни қийнаб келаётган муаммоларни ҳал қилишда фидойилик кўрсатмоғи лозим.
Халқ депутатлари маҳаллий Кенгаши депутатлари Олимхон Бабаханов ва Ғиёсиддин Бабахановларнинг сайловолди дастурларида ҳам халқ билан доимий мулоқотда бўлиш энг асосий вазифалардан этиб белгиланган.
Шу мақсадда Наманган шаҳрининг Шарқ тонги маҳалласидаги кекса нуронийлар билан карантин талабларига риоя қилган ҳолда ўтказилган учрашувда, аҳолини бир неча йиллардан буён қийнаб келаётган муаммолар ўрганиб чиқилди.
Хусусан, маҳалланинг 1-ўтиш йўли А.Ахадов ва 4-ўтиш йўли Самарқанд кўчаларидаги сув тармоғи трубасининг ёрилиши аҳолини сув билан таъминлаш билан биргаликда, ҳаёт манбаи бўлган тоза ичимлик сувини исроф бўлишига сабаб бўлаётганди. Мазкур мурожаат депутатлар томонидан зудлик билан хал этилиб, 480 метр сув трубаси депутатлар маблағи эвазига беғараз етказиб берилди.
Шунингдек учрашувда маҳалланинг А.Ахадов, Самарқанд ва Ғ.Қосимов кўчалари ҳам яроқсиз ҳолатга келиб қолгани аниқланди. Бундан ташқари, аҳолини табиий газ билан таъминлаш масаласи бўйича ҳам мурожаат келиб тушди.
Ҳар икки масала бўйича билдирилган мурожаатлар асосида соҳага дахлдор мутасадди ташкилотлар раҳбарларига депутатлик сўровлари юборилиб, ижроси назоратга олинди.

При содействии депутата УзЛиДеП обновляется водопровод
Депутатство – это огромная ответственность перед избирателями.  Депутат всегда быть должен с народом, знать и решать его проблемы.
Депутаты местного кенгаша народных депутатов Олимхон и Гиесиддин Бабахановы  в своих предвыборных программах основной задачей наметили постоянный диалог с народом.
С этой целью  в махалле «Шарк тонги» города Намангана  организовали встречу  с пожилыми гражданами при соблюдении  правил карантина, и изучили многолетние проблемы  населения.
В 1 проезде улицы А.Ахадова и 4-проезде  улицы Самарканд  прорвало водопроводные трубы,  в результате нарушено водоснабжение населения, бесполезно вытекает  питьевая вода.  Депутаты устранили  проблему  путем замены  480 метров водопровода за счет собственных средств.
На встрече жители сообщили о непригодном состоянии дорог  на улицах  А.Ахадова, Самарканд и Г.Косимова.  Также поступили обращения  по вопросу обеспечения  населения природным газом.
По этим вопросам  в должностные организации направлен депутатский запрос, решение вопросов взято под контроль.