Депутат ташаббуси билан ички йўллар таъмирланди
Жондор тумани Қозикенти маҳалласининг туман марказидан 15 километр узоқликда жойлашган чекка ҳудудлар сирасига киради. Шу боис бу ерда аҳолини қийнаётган муаммолар йиллар давомида йиғилиб қолган. Йўлларни таъмирлаш  билан боғлиқ муаммолар аҳоли кайфиятига ҳам ўз таъсирини ўтказмасдан қолмаяпти. Қозикенти МФЙдаги ички йўллар таъмирталаблиги маҳалла аҳолиси ҳамда транспорт воситаларининг ҳаракатланишида ноқулай эди.
Мазкур ҳолат Халқ депутатлари туман  Кенгаши депутати, O‘zLiDeP туман Кенгаши аппарат раҳбари Шуҳрат Бобоев ва МФЙ мутасаддиларидан иборат ишчи гуруҳ томонидан батафсил ўрганиб чиқилди. Ўрганиш давомида аҳоли билан биргаликда Қозикенти МФЙнинг 3 та  кўчасига 500 метрдан, жами 1500 метр йўлга қум-шағал ётқизилди.
“Қишда лой, ёзда чанг бўлиб, айниқса, шу йўллардан мактабга қатнайдиган болаларга ноқулайлик туғдираётган йўлни текис ва равон бўлиши борасидаги ишларни бошлаганимда, туман ҳокимлигининг қурилиш бўлими мутасаддилари ва қозикентликлар бир четда томошабин бўлиб туришмади, – дейди депутат. – Бу эса мен каби халқ ноибларини ўз сайлов округида янада фаол бўлиб, аҳолининг манфаатлари йўлида хизмат қилишга ундайверади”.
Депутат Шуҳрат Бобоев ўзи таълим олган мактабнинг кириш йўлагини асфальтлаштириш ва ўқув муассасасининг ташқи ҳовлисидаги ўтирғичларни янгилишда ҳам ҳомийлик қилиб, кўпчиликка ўрнак бўлганди. Халқ ноибининг бу сингари савобли ишлари давом этмоқда.

По инициативе депутата отремонтированы внутренние дороги
Махалля Козикент Джондороского района расположена в 15 километрах от районного центра. У жителей махалли накопилось много проблем. В частности, это проблема, связанная с ремонтом дорог. Состояние внутренних дорог СГМ Козикент затрудняло передвижение как населения, так и транспорта.
Этот вопрос был изучен депутатом районного кенгаша народных депутатов, руководителем аппарата районного кенгаша УзЛиДеП Шухратом Бобоевым совместно с рабочей группой в составе должностных лиц СГМ. В результате изучения при помощи населения песочно-щебеночную смесь уложили на 3 дорогах каждая протяженностью 500 метров – всего 1500 километров.
“Когда была начата работа по ремонту дорог, по которым трудно было ходить населению, особенно детям из-за грязи в зимние дни и пыли в летнюю пору, нам помогали работники строительного отдела районного хокимията и сами жители махалли”, - сказал депутат. – Такое отношение к делу призывает представителей народа к активной работе в своем избирательном округе и служить во имя интересов людей”.
Депутат Шухрат Бобоев стал примером для всех оказывая помощь в асфальтировании дороги к школе, в которой сам учился, а также в обновлении скамеек скамеек в школьном дворе.  Представитель народа продолжает работу в рамках своих полномочий.