Prezident Murojaatnomasi O‘zLiDeP faoliyatini jonlantirib yubordi
O‘zLiDeP Namangan viloyati Kengashida “Siyosiy ta’lim markazi” tomonidan “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning Oliy Majlisga Murojaatnomasidan kelib chiquvchi O‘zLiDePning hududiy Kengashlari oldida turgan dolzarb vazifalar” mavzusida o‘quv-seminar bo‘lib o‘tdi. Unda Namangan shahar, Namangan, To‘raqo‘rg‘on va Uychi tuman Kengashlari rais va rais o‘rinbosarlari, mahalliy Kengash deputatlari, boshlang‘ich partiya tashkilotlari yetakchilari va OAV vakillari qatnashdilar.
O‘quv-seminarda davlatimiz rahbari tomonidan belgilab berilgan ustuvor yo‘nalishlar bo‘yicha amalga oshirilishi kerak bo‘lgan chora-tadbirlar, xususan “faol tadbirkor” tushunchasini keng targ‘ib qilish, jamiyatda ayollarning siyosiy faolligini oshirish, uyushmagan yoshlarni ish bilan ta’minlash va partiya imijini yanada ko‘tarish kabi masalalarga to‘xtalib o‘tildi.
Shu bilan birga tadbir davomida 2018 yilda mamlakatimizni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning barcha soxalardagi ustuvor yunalishlari haqida atroflicha so‘z yuritilib, amaliy chora-tadbirlar belgilab olindi.
O‘quv-seminar qizg‘in bahs munozaralarga boy o‘tdi. Tadbir davomida partiya tomonidan belgilab olingan dolzarb vazifalar bilan bir qatorda, partiya faollarining taklif va tavsiyalari keng muhokama qilindi. Tadbir yakunida ishtirokchilarga anketa-savolnoma tarqatildi va har bir ishtirokchidan tashkil etilgan o‘quv-seminar bo‘yicha fikr-muloxazalari olindi. Mazkur mavzudagi o‘quv-seminarlar viloyatning boshqa tumanlarida davom etmoqda.

Послание Президента страны к Олий Мажлису активизировало деятельность УзЛиДеП
В Наманганском областном Совете УзЛиДеП “Центром политического образования” проведен учебный семинар на тему “Актуальные задачи, стоящие перед территориальными Советами УзЛиДеП, вытекающие из Послания Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева к Олий Мажлису”. В нем приняли участие председатель и заместители председателей Наманганского городского, Наманганского, Туракурганского и Уйчинского районных Советов, депутаты местных Кенгашей, лидеры первичных партийных организаций и представители СМИ.
На учебном семинаре говорилось о вопросах реализации намеченных главой нашего государства приоритетных направлений, в частности, широкой пропаганды понятия “активный предприниматель”, повышения политической активности женщин в обществе, обеспечения работой неорганизованной молодежи и дальнейшего повышения имиджа партии.
Вместе с тем, в ходе мероприятия говорилось о приоритетных направлениях социально-экономического развития страны на 2018 год, намечены практические меры.
Учебный семинар был насыщен оживленными дискуссиями. В ходе мероприятия наряду с намеченными партией актуальными задачами, также были широко обсуждены предложения и рекомендации активистов партии. В завершении мероприятия были распространены участникам анкеты-опросники, каждый участник выразил свое мнение об организованном учебном семинаре. Подобные семинары проводятся также и в других районах.