O‘zLiDeP Hazorasp tuman Kengashi yordami bilan 40 nafar xotin-qiz ish bilan taminlandi
O‘zLiDeP Hazorasp tuman Kengashidagi “Tadbirkor ayollar muammolarini o‘rganish guruhi” tomonidan tumandagi ishsiz xotin-qizlarning bandligini ta’minlash maqsadida “Hazorasp Shirt” xususiy korxonasida tadbir tashkil etildi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilar “Hazorasp Shirt” xususiy korxona faoliyati bilan yaqindan tanishtirildi. Ushbu xususiy korxonada 25 nafar ishchi xodim ish bilan bandligi ta’minlangan bo‘lib, turli xildagi erkaklar kiyimini ishlab chiqarish barobarida hozirda mahsulotlar chetga eksport qilish yo‘lga qo‘yilgan.
– Korxonamizda buyurtmachilarning xohishiga qarab hamma turdagi erkaklar kiyimi tayyorlanadi, – deydi korxona ish boshqaruvchisi N.Tojiyeva. – Endilikda biz faoliyatimizni kengaytirish maqsadida bankdan 250 mln. so‘mlik kredit olib, yana qo‘shimcha 40 ta yangi ish o‘rini yaratishni rejalashtirganmiz.
– Men bugungacha ishsiz edim, – deydi D.Yusupova. – Oilaviy sharoitim yaxshi emas, bir necha bor ish so‘rab mahalla mutasaddilariga murojaat qildim, ammo natija bo‘lmadi. Bugun partiya yordami bilan mazkur korxonada ish boshlaydigan bo‘ldim.
Uchrashuv so‘ngida ish so‘rab murojaat qilgan 40 nafar xotin-qizning hammasi yangi ochilayotgan tikuv sexiga ishga joylashtirildi.

По инициативе Хазораспского районного Совета УзЛиДеП 40 женщин обеспечены работой
Хазораспским районным Советом УзЛиДеП в целях обеспечения занятости безработных женщин района “Группой изучения проблем женщин-предпринимателей” на частном предприятии “Hazorasp Shirt” организовано мероприятие.
В ходе встречи участники были непосредственно ознакомлены с деятельностью частного предприятия “Hazorasp Shirt”. На данном частном предприятии обеспечены работой 25 человек, здесь выпускается различная мужская одежда, которая также экспортируется за рубеж.
–На нашем предприятии по заказу шьется различная мужская одежда, – сказал управляющая предприятием Н.Тожиева. – Теперь мы в целях расширения нашей деятельности, намерены получить в банке 250 млн.сумов кредита и создать дополнительно 40 новых рабочих мест.
– До сегодняшнего дня я была безработной, – говорит Д.Юсупова. – Мое семейное положение трудное, несколько раз обращалась в махаллю с просьбой о трудоустройстве, но результата не было. Сегодня при содействии партии я устроилась на работу в данном предприятии.
В завершении встречи все 40 женщин и девушек, обратившихся с просьбой о трудоустройстве, были приняты на работу в новый швейный цех.