O‘zLiDeP Жиззах шаҳар Кенгаши 6 нафар ёш тадбиркорга Хитой, Россия ва Ҳиндистондан тикув машиналари олиб келишда кўмаклашди
15.03.2018, 19:24
O‘zLiDeP Жиззах шаҳар Кенгаши “Тадбиркорлар ва фермерлар мулоқот форуми” лойиҳаси доирасида “Экспорт салоҳиятини оширишда юзага келаётган муаммоларни ўрганиш” мавзусида очиқ мулоқот ўтказди.
Тадбирда  O‘zLiDeP вилоят ва шаҳар Кенгаши ходимлари, депутатлар, ҳамкор ташкилотлар, Жиззах шаҳридаги хусусий тадбиркорлар ва тадбиркорлигини бошламоқчи бўлган ёшлар иштирок етди.
– Ўз тадбиркорлигини бошламоқчи бўлган ёшларга кредит олиш, хориждан ускуна олиб келишда амалий ёрдам беришга тайёрмиз, – дейди тадбирда иштирок этган “Барқарор ривожланиш” МЧЖ раиси Ғайрат Ҳасанов. – Бу борада O’zLiDeP шаҳар Кенгаши билан мустаҳкам ҳамкорлик қиляпмиз. Бугунгача партиямиз билан ҳамкорликда 6 нафар ёш тадбиркорга Хитой, Россия ва Ҳиндистондан тикув машиналари олиб келишда кўмаклашдик.
Очиқ мулоқотда экспорт салоҳиятини янада ривожлантиришда юзага келаётган муаммоларни ўрганиш, уларга амалий ёрдам бериш, кичик бизнес ва хусусий тадбиркорликнинг ривожлантириш йўлидаги тўсиқларни бартараф этиш, аҳолидан келиб тушаётган мурожаатларни имкон қадар аниқ ва асосли, қонун ҳужжатлари доирасида кўриб чиқиш, муаммоларни депутатлар кўмагида ҳал этиш масалалари кенг муҳокама этилди.

Джизакским городским Советом УзЛиДеП оказано содействие 6 молодым предпринимателям в покупке швейных машинок из Китая, России и Индии
17.03.2018, 10:23
Джизакским городским Советом УзЛиДеП в рамках проекта “Форум-диалог предпринимателей и фермеров” проведен открытый диалог на тему “Изучение проблем, возникающих при повышении экспортного потенциала”.
В мероприятии приняли участие сотрудники областного и городского Советов УзЛиДеП, депутаты, организации-партнеры, частные предприниматели города Джизака и молодежь, желающая наладить предпринимательскую деятельность.
– Мы готовы оказать практическое содействие молодежи, начинающей свой бизнес, в получении кредита, ввозе оборудования из-за рубежа, – сказал председатель ООО “Баркарор ривожланиш” Гайрат Хасанов. – В этом направлении мы прочно сотрудничаем с городским Советом УзЛиДеП. До настоящего времени совместно с партией мы оказали содействие 6 молодым предпринимателям в ввозе швейных машинок из Китая, России и Индии.
В ходе открытого диалога широко обсуждены вопросы изучения проблем, возникающих в дальнейшем развитии экспортного потенциала, оказания им практической помощи, устранения преград на пути развития малого бизнеса и частного предпринимательства, рассмотрения поступающих от населения обращений в рамках законодательства, решения проблем при содействии депутатов.