O‘zLiDeP асакалик ёш тадбиркорларга маҳорат дарси ташкил этди
Тадбиркорликка қизиқувчи ёшлар учун маҳорат дарслари жуда зарур. Чунки уларнинг қизиқишлари ана шундай машғулотларда тобланади, чархланади.
O‘zLiDeP Андижон вилоят Кенгаши “Ёшлар қаноти” ҳамда партия Асака туман Кенгаши билан ҳамкорликда Асака туманидаги “Обод турмуш орзуси”  кўп тармоқли фермер хўжалиги ва “Сабо ҳамкор” масъулияти чекланган жамиятларида ташкил этилган маҳорат дарсларида 20 нафарга яқин ёш фермер ва тадбиркорлар, 10 нафардан зиёд соҳага қизиқувчи йигит-қизлар иштирок этди.
– Бундай тадбирлар биз, ёшларни мақсад сари қатъий интилишга ўргатади, – дейди ёш фермер Омадилло Ортиқхўжаев. – Бундан ташқари, бундай тадбирлар ўзаро тажриба алмашиш ва янги ғоялар олиш учун ўзига хос майдон ҳам яратади. Тадбир доирасидаги бизнес экскурсия орқали фаолиятимизга илғор технология ва инновацияларни жорий этишга доир кўплаб маълумотларга эга бўлдик.
Машғулотлар давомида ёшлар томорқадан унумли фойдаланиш, фермер хўжалиги ташкил этиш ҳамда унинг фаолиятини кенгайтириш бўйича ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди.

УзЛиДеП организовал мастер-класс для асакинских молодых предпринимателей
Для молодежи, интересующейся предпринимательством, очень необходимы мастер-классы. Так как их интересы реализуются в ходе таких занятий.
«Молодежным крылом» Андижанского областного Совета УзЛиДеП совместно с Асакинским районным Советом партии в многопрофильном фермерском хозяйстве “Обод турмуш орзуси”  и ООО “Сабо хамкор” Асакинского района организованы мастер-классы с участием около 20 молодых фермеров и предпринимателей, более 10 юношей и девушек, интересующихся сферой бизнеса.
– Подобные мероприятия учат нас, молодежь, стремиться к поставленной цели, – сказал молодой фермер Омадилло Ортикхужаев. – Кроме того, такие мероприятия создают своеобразную площадку для взаимного обмена опытом и получения новых идей. Посредством бизнес-экскурсии, организованной в рамках мероприятия, мы обрели подробную информацию о внедрении в нашу деятельность передовых технологий и инноваций.
В ходе занятий молодежь получила подробные ответы на интересовавшие ее вопросы об эффективном использовании приусадебных земель, организации фермерского хозяйства и расширении его деятельности.