O`zLiDeP каттақўрғонлик тарғиботчилар учун ўқув-семинар ташкил этди
O`zLiDeP Каттақўрғон туман Кенгаши ҳузурида шакллантирилган тарғиботчилар (лидерлар) гуруҳи аъзолари учун тумандаги мудофаага кўмаклашувчи “Ватанпарвар”  ўқув-спорт  техника клубида семинар ташкил қилинди.
Тадбирда сиёсий партияларнинг мақсад ва вазифалари, “Обод қишлоқ” “Обод маҳалла”, “Ҳар бир оила – тадбиркор”, “Yoshlar – kelajagimiz” Давлат дастурлари ижросини таъминлашда O`zLiDePнинг ўрни ва асосий вазифалари тўғрисида фикр-мулоҳазалар билдирилди.
– Бугунги ўқувда “Сиёсий партиялар тўғрисида”ги Қонун ҳақидаги билимларимизни янада мустаҳкамлабгина қолмай, мамлакатимизда тадбиркорлик соҳасини ривожлантириш бўйича амалга оширилаётган ишлар,  ҳукуматимиз томонидан қабул қилинаётган қарор ва фармонларнинг мазмун-моҳияти ҳақида ҳам кенг тушунчаларга эга бўлдик, – дейди O`zLiDeP фаоли Гулбаҳор Сатторова. – Хусусан, “Yoshlar – kelajagimiz” Давлат дастури доирасида белгиланган вазифалар навқирон авлод вакиллари учун катта имкониятлар эшигини очади.
Тадбирда Ўзбекистон Республикасининг “Сиёсий партиялар тўғрисида”ги, “Халқ депутатлари вилоят, туман ва шаҳар Кенгаши депутатининг мақоми тўғрисида”ги, “Маҳаллий давлат ҳокимияти тўғрисида”ги Қонунларида халқ вакилларининг ваколатлари ва масъулиятлари ҳақида ҳам сўз юритилди.
O`zLiDeP Самарқанд вилоят
1720
Ш.Бўронов-аппарат рахбари2018-10-11 17:03:13
Ушбу уқув-семинар O`zLiDeP Когон туман Кенгаши ҳузурида шакллантирилган тарғиботчилар (лидерлар) гуруҳи аъзолари учун тумандаги Мусика мактаби биносида ўтказилди. Гурух аъзолари янада ўз билимларни оширилди.

УзЛиДеП организовал учебный семинар для каттакурганских пропагандистов
Для членов группы пропагандистов (лидеров), организованной при Каттакурганском районном Совете УзЛиДеП, в учебно-спортивном техническом клубе районного отдела Организации содействия обороне Узбекистана “Ватанпарвар”, проведен учебный семинар.
В мероприятии говорилось о целях и задачах политических партий, роли и основных задачах УзЛиДеП в обеспечении исполнения государственных программ “Благоустроенное село”, “Благоустроенная махалла”, “Каждая семья – предприниматель”, “Молодежь – наше будущее”.
– В ходе семинара мы еще более укрепили свои знания о законе “О политических партиях”, получили подробную информацию об осуществляемой в стране работе в деле развития предпринимательства, сути и значении принимаемых правительством постановлений, – сказала активистка УзЛиДеП Гулбахор Сатторова. – В частности, задачи, намеченные в рамках Государственной программы “Молодежь – наше будущее”, открывают широкие возможности для представителей молодого поколения.
В мероприятии говорилось о полномочиях и ответственности народных представителей, определенных в законах Республики Узбекистан “О политических партиях”, “О статусе депутата областного, районного и городского Кенгаша народных депутатов”, “О государственной власти на местах”.