Самарқанднинг энг фаол депутати, энг намунали БПТ ва энг намунали туман партия ташкилоти аниқланди
O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши партия ташкил топганининг 15 йиллиги муносабати билан тантанали тадбир ташкил этди.
Тадбирда O‘zLiDeP вилоят Кенгаши раиси Мехрож Файзилов сўзга чиқиб, партия вилоят Кенгашининг 15 йиллик фаолияти сарҳисоби ва галдаги вазифалари ҳақида гапирди.
–Кейинги йилларда БПТ ва аъзоларимиз сони тобора кўпайиб бормоқда, – дейди М.Файзилов. – 2003 йилда 2061 нафар аъзоларимиз бўлса, 2005 йилга келиб уларнинг сони 10 минг нафардан ошди. 2007 йилда БПТ сони 664, аъзоларимиз сони эса 15 минг 976 нафарни ташкил этди. Айни чоғда вилоятимизда 1206 та БПТ ва қарийб 65 минг O‘zLiDeP аъзоси бор.
Тадбирда O‘zLiDeP ташкил топганининг 15 йиллиги муносабати билан ўтказилаётган “Энг намунали туман (шаҳар) партия ташкилоти”, “Энг намунали бошланғич партия ташкилоти” ҳамда “Халқ депутатлари маҳаллий Кенгашларидаги энг фаол депутат” номинациялари бўйича ғолиблар аниқланди.
45 муамони ҳал этган депутат
ғолиб бўлди
Халқ депутатлари Самарқанд вилоят Кенгашидаги Қонунийлик, ҳуқуқ-тартибот ва фуқаролар хавфсизлигини таъминлаш масалалари бўйича доимий комиссияси раиси ўринбосари, O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси  Толиббой Эшманов “Халқ депутатлари маҳаллий Кенгашларидаги энг фаол депутат” танловининг вилоят босқичи ғолиби  бўлди.
– Кейинги пайтда мамлакатимизда маҳаллий Кенгаш депутатлари томонидан чиқарилган сўровлар жавобсиз қолмаяпти, – дейди Т.Эшмонов. – Бу эса депутатларнинг мавқеи ошаётганини кўрсатади. Фурсатдан фойдаланиб, танлов ташкилотчиларига ўз миннатдорчилигимни билдираман. Чунки, ушбу танлов нафақат ғолибларни аниқлашга балки, бир қатор депутатларни фаолликка ундаса ажаб эмас.
Таъкидлаш керак, Т.Эшманов жорий йилда 12 маротаба сайловчилар билан учрашувлар ташкил қилган. Учрашувларда сайловчилардан келиб тушган 45 та муаммо юзасидан тегишли ташкилотларга депуталик сўровлари чиқарган ва муаммони жойида ҳал этган.
O‘zLiDeP Нуробод туман Кенгаши
энг намунали туман партия ташкилоти деб топилди
Танловнинг “Энг намунали туман (шаҳар) партия ташкилоти” номинацияси бўйича O‘zLiDeP Нуробод туман Кенгаши ғолиб деб топилди.
–Бугунги эътирофдан жуда хурсандмиз. Чунки бу совринга вилоятимизда муносиблар етарли эди, – дейди O‘zLiDeP Нуробод туман Кенгаши аппарат раҳбари Марҳабо Усанова. – Ҳакамлар ҳайъати томонидан бизнинг туманимиз партия ташкилотига юқори баҳо берилгани бизга катта масъулият юклайди. Авваломбор, меҳнатимизга берилган баҳо  учун миннатдорчилик изҳор қилган ҳолда, танловнинг республика босқичида бизга билдирилган ишончни оқлашга ҳаракат қиламиз.
2004 йилда ташкил этилган БПТ
энг намунали қуйи бўғин деб топилди
Самарқанд туман “Истиқлол шўъласи” фермер ҳўжалиги қошидаги 2004 йилда ташкил этил БПТ “Энг намунали бошланғич партия ташкилоти” номинацияси бўйича ғолибликни қўлга киритди.
–Мазкур қуйи бўғин нафақат туманимизда балки вилоятимизда ҳам энг намунали эканлигига шак-шубҳа йўқ, – дейди O‘zLiDeP Самарқанд туман Кенгаши раиси Абдужаббор Умаров. – Жорий йилнинг август ойида O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов Самарқандга ташрифи давомида мазкур бошланғич партия ташкилотида бўлиб, бу ерда яратилган шароитларга юксак баҳо берган эди.
Тадбир якунида 72 нафар маслакдошимиз ҳам партия вилоят Кенгаши томонидан диплом ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.

Определен самый активный депутат, самая образцовая ППО и самая образцовая районная партийная организация Самарканда
16.11.2018, 17:49
Самаркандским областным Советом УзЛиДеП в связи с 15-летием образования партии проведено торжественное мероприятие.
В мероприятии выступил председатель областного Совета УзЛиДеП Мехрож Файзилов, говорил об итогах деятельности областного Совета партии за 15 лет и очередных задачах.
–В последние годы все более увеличивается количество ППО и членов партии, – сказал М.Файзилов. – В 2003 году в нашей организации было 2061 членов, к 2005 году их количество составило более 10 тысяч. В 2007 году количество ППО было 664, число членов – 15 тысяч 976. В настоящее время в нашей области насчитывается 1206 ППО и около 65 тысяч членов УзЛиДеП.
В мероприятии определены победители конкурса, проведенного в связи с 15-летием УзЛиДеП, по таким номинациям, как “Самая образцовая районная (городская) партийная организация”, “Самая образцовая первичная партийная организация” и “Самый активный депутат местных Кенгашей народных депутатов”.
Победителем стал депутат, решивший 45 проблем
Заместитель председателя постоянной комиссии по вопросам обеспечения законности, правопорядка и безопасности граждан при областном Кенгаше народных депутатов, член депутатской группы УзЛиДеП  Толиббой Эшманов стал победителем областного этапа конкурса  “Самый активный депутат местных Кенгашей народных депутатов”.
– В последнее время запросы депутатов местных Кенгашей не остаются без ответа, – сказал Т.Эшмонов. – Это свидетельствует о том, что повышается статус депутатов. Пользуясь случаем, выражаю свою признательность организаторам конкурса. Так как данный конкурс не только выявляет победителей, но и призывает депутатов к активности.
Следует отметить, что Т.Эшманов в текущем году провел 12 встреч с избирателями. По 45 проблемным вопросам, поступившим в ходе встреч от избирателей, в соответствующие организации направил депутатские запросы и добился их положительного решения.
Выявлена самая образцовая районная партийная организация
Нурабадский районный Совет УзЛиДеП стал победителем в номинации  “Самая образцовая районная (городская) партийная организация”.
–Я рада сегодняшнему признанию, так как такого приза достойны многие в области, – сказала руководитель аппарата Нурабадского районного Совета УзЛиДеП Мархабо Усанова. – Высокая оценка, данная жюри конкурса районной партийной организации, возлагает на нас большую ответственность. Прежде всего, выражаем признательность за оценку нашего труда, на республиканском этапе конкурса постараемся оправдать оказанное нам доверие.
ППО, организованная в 2004 году, признана самым
образцовым нижним звеном
ППО, организованная в 2004 году при фермерском хозяйстве “Истиклол шуъласи” Самаркандского района, стала победителем в номинации “Самая образцовая первичная партийная организация”.
–Нет сомнений, что данное нижнее звено, является образцовым не только в нашем районе, но и в области, – сказал председатель Самаркандского районного Совета УзЛиДеП Абдужаббор Умаров. – В августе текущего года  руководитель УзЛиДеП А.Хаитов в ходе посещения Самарканда побывал в данной первичной партийной организации, высоко оценил созданные условия.
В завершении мероприятия 72 членам партии вручены дипломы и памятные подарки областного Совета партии.