#LIVE O‘zLiDePнинг энг яхши партия ташкилоти, қуйи бўғини ва депутатини аниқлайдиган танловлар бошланди
27.12.2018, 14:29
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитасида фаол депутатлар, партия ташкилотлари ва қуйи бўғинларни қўллаб-қувватлаш мақсадида ташкил этилган “Энг намунали туман (шаҳар) партия ташкилоти”, “Энг намунали бошланғич партия ташкилоти” ва “Халқ депутатлари маҳаллий Кенгашларидаги энг фаол депутат” танловлари бошланди.
Танловнинг Республика босқичида 14 та энг яхши партия ташкилоти, қуйи бўғин ва депутатлар иштирок этмоқда. Танловлар партия Устави ва Дастурида белгиланган вазифаларни тарғиб қилиш ҳамда партия раҳбар органларининг қарор ва фармойишларида белгиланган мaқcaд ва вазифаларнинг бажарилишини таъминлашда алоҳида намуна ва фаоллик кўрсатиб келаётган туман (шаҳар) партия ташкилотлари, қуйи бўғинлар ва Халқ депутатлари маҳаллий Кенгаш депутатларини ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, моддий ва маънавий рағбатлантириш, уларнинг тажрибаларини оммалаштириш мақсадида ўтказилмоқда.
Таъкидлаш керак, 2018 йил O‘zLiDeP ҳаётида бир қатор муҳим воқеалар билан ёдда қолди. Жорий йилда партиямиз ташкил топганининг 15 йиллигини нишонладик, аъзоларимиз сони ярим миллион нафардан ошди. Партиямиз шафелигида маҳаллий тадбиркорлар ва хорижлик ишбилармонлар билан онлайн мулоқотлар ташкил этилди. “Фаол тадбиркорлик инновацион ғоялар ва технологияларни қўллаб-қувватлаш йили” Давлат дастурида белгиланган вазифаларни ижро этиш ва замонамиз қаҳрамонларини яратиш мақсадида ташкил этилган “Фаол тадбиркор – ижодкор нигоҳида” кўрик-танлови ҳам партиямизнинг жорий йилда амалга оширган энг катта лойиҳаларидан бири бўлди.
1412
Шавкат Юлдашев2018-12-28 10:43:33
Биринчи уринда хар бир Депутат уз сайлов округидаги вазиятни, ахолини кайфиятини, уларнинг турмуш тарзини яхши урганиш керак, хар бир округда махаллий Хокимият депутатнинг суровномасига асосан камчиликларни бартараф килишда амалий ердам курсатса яхши булар эди-тугри хаммаси маблагга такалиб колади таклифим бир фонд ажратилса, Депутатларнинг мовкеини кутарса хамда моддий томонлама куллаб кувватланса максадга мувофик булар эди.
Дилмуродбек2018-12-27 22:28:32
Узбекистон Либерал Демократик Партияси мустакил Узбекистоннинг мустахкам таянчидир. Бу каби танловлар келажак Узбекистоннинг йоркин ифодаси десам хато килмаган буламан.
Дилмуродбек2018-12-27 22:28:31
Юсуфов Мардонбек2018-12-27 18:06:58
ЎзЛиДП ўртасида ўтқазилаётган танловлар хар бир ходимнинг сиёсий онги ошишига хамда, оддий одамлардан ажралиб туришга жуда катта хизмат қилади.

Начался конкурс по определению лучшей партийной организации, лучшего нижнего звена и депутата УзЛиДеП
29.12.2018, 11:39
Проходят конкурсы “Самая образцовая районная (городская) партийная организация”, “Самая образцовая первичная партийная организация” и “Самый активный депутат местного Кенгаша народных депутатов”, организованные в целях поддержки депутатов, партийных организаций и нижних звеньев.
На республиканском этапе конкурса участвуют 14 лучших партийных организаций, нижних звеньев и депутатов. Конкурсы проводятся в целях пропаганды намеченных в Уставе и Программе партии задач, всемерной поддержки, материального и морального стимулирования районных (городских) партийных организаций, нижних звеньев и депутатов местных Кенгашей народных депутатов, проявляющих особую активность в обеспечении реализации задач и целей, намеченных в решениях.
Следует отметить, что 2018 год останется в истории УзЛиДеП рядом важных событий. В текущем году мы отметили 15-летие создания партии, количество членов превысило полмиллиона. По инициативе партии были организованы онлайн-диалоги с местными предпринимателями и зарубежными бизнесменами. Смотр-конкурс “Активный предприниматель – во взгляде творческих работников”, организованный в целях реализации задач, намеченных в Государственной программе “Год поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий”, создания образа современных героев, также стал одним из самых крупных проектов, реализованных партией в текущем году.
1081
Шавкат Юлдашев2018-12-28 10:43:33
Биринчи уринда хар бир Депутат уз сайлов округидаги вазиятни, ахолини кайфиятини, уларнинг турмуш тарзини яхши урганиш керак, хар бир округда махаллий Хокимият депутатнинг суровномасига асосан камчиликларни бартараф килишда амалий ердам курсатса яхши булар эди-тугри хаммаси маблагга такалиб колади таклифим бир фонд ажратилса, Депутатларнинг мовкеини кутарса хамда моддий томонлама куллаб кувватланса максадга мувофик булар эди.
Дилмуродбек2018-12-27 22:28:32
Узбекистон Либерал Демократик Партияси мустакил Узбекистоннинг мустахкам таянчидир. Бу каби танловлар келажак Узбекистоннинг йоркин ифодаси десам хато килмаган буламан.
Дилмуродбек2018-12-27 22:28:31