O‘zLiDeP вакиллари Қонликўл, Қўнғирот ва Мўйноқда фаолият юритаётган тадбиркорлик субъектлари билан танишди
20.06.2019, 14:37
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси А.Хайитов бошчилигида партия вакиллари Қонликўл туманидаги “KANTEKS INBEST” хусусий корхонасига ташриф буюрди. Унда корхонада ишлаб чиқарилаётган маҳсулотларнинг иш жараёни билан яқиндан танишди.
Тадбирда асосан партиянинг ғоявий мақсад ва вазифалари, сиёсий партиянинг бугунги кундаги иш фаолияти, қуйи бўғин ишларини янада жонлантириш бўйича масалалар муҳокама қилинди.
Ушбу корхона 2018-2019 йилларда Қорақалпоғистон Республикаси Қонликўл тумани саноат, хизмат кўрсатиш ва қишлоқ хўжалигини ривожлантириш бўйича йирик инвестиция лойиҳаларининг манзилли дастурига киритилган бўлиб, Қонликўл тумани “Наврўз” овул фуқаролар йиғини ҳудудидан ушбу корхона қурилиши учун 10 гектар ер майдони ажратилиб берилди.
Корхонанинг йиллик ишлаб чиқариш қуввати натурал қийматда 220 млн сўмлик 11 минг тонна пахта маҳсулотини қайта ишлаб, 8-9 минг тонна ип калава ишлаб чиқаради.
Ҳозирги кунда ушбу корхонада 550 нафардан зиёд фуқаро иш билан таъминланган. Ушбу корхонанинг 20 нафар ишчи ходими партия аъзолигига қабул қилиниб, яна битта янги партия қуйи бўғини ташкил этилди.
Шунингдек, партия вакиллари Қўнғирот туманидаги “Uz-Kor Gaz Chemical” қўшма корхонасига ҳам ташриф буюрди. У ерда мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотлар ва партиянинг ғоявий мақсад ва вазифалари тушунтирилди.
Тадбир давомида иштирокчилар ушбу корхона қошидаги энг фаол қуйи бўғиннинг фаолияти билан яқиндан танишди. Шу ернинг ўзида 200 га яқин ишчи-ходимлари партияга аъзоликка қабул қилинди ва партия гувоҳномалари топширилди.
O‘zLiDeP раҳбари  А.Хайитов Мўйноқ туманига ҳам ташриф буюриб, тадбиркор, фермерлар ва аҳоли билан учрашди.
Ўзбекистон фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари кенгаши ҳузуридаги Жамғарманинг 500 млн сўм маблағ эвазига аҳоли учун 200 та артезиан қудуқларини қазиб беришга келишиб олинди ва шу куннинг ўзида иш жараёни бошлаб юборилди.
Шунингдек ҳудуднинг иқлим шароити жойлашган ҳудуди кенглиги, қамишзорга бойлигини ҳисобга олиб, тумандаги “Райимбек фермер” хўжалигида умумий қиймати 330 млн сўмлик чорва озуқа ем-ҳашак ишлаб чиқариш цехини ишга туширишга келишиб олинди.
Бундан ташқари Мўйноқ туманида кўрка боқиш имкониятлари етарли эканлигини ҳисобга олиб, томорқа эгаларига маҳаллий 5 минг дона кўрка етказиб беришга келишиб олинди.

UzLiDeP representatives got acquainted with business entities in Kanlykul, Kungrad and Muynak districts
28.06.2019, 12:13
Representatives of the party led by the Chairman of the executive committee of the political council of UzLiDeP A.Khayitov visited the private enterprise “KANTEKSINBEST” in Kanlykul district. Familiarized with the process of production.
At the event, they discussed the ideological goals and objectives of the party, its activities, the issue of enhancing the work of the lower parts of the party.
The company is included in the targeted program of large investment projects for development of industry, services and agriculture in Kanlykul district of the Republic of Karakalpakstan in 2018-2019. For this purpose, 10 hectares of land were allocated for construction of the enterprise on the territory of the citizens assembly of Navruz aul of Kanlykul district.
The annual production capacity of the enterprise is processing of 11 thousand tons of cotton worth 220 million soums and production of 8-9 thousand tons of yarn.
More than 550 thousand people were provided with work at the enterprise. 20 employees of the enterprise were accepted into the party’s ranks, and a primary party organization was formed at the enterprise.
Representatives of the party also visited Uz-Kor Gaz Chemical joint venture in Kungrad district and talked about the ongoing reforms in the country, the goals and objectives of the party.
At the event, they became familiar with activities of the most active lower-level party at this enterprise. Nearly 200 people accepted the party’s ranks and were given party cards.
Head of UzLiDeP A. Khayitov met with businessmen, farmers, population of Muynak district.
At the expense of funds in the amount of 500 million soums of the Fund under the Council of Farms, Dehkan Farms and Owners of Household Lands, the population was rendered assistance in digging 200 artesian wells.
Taking into account the vastness of territories and availability of reed thickets, an agreement was reached on opening a feed processing shop with a total cost of 330 million soums at “Rayimbek Farmer” district farm.
Taking into account the possibilities of fattening turkeys in Muynak district, an agreement was reached on supply of 5,000 turkeys to owners of household land.
Karakalpak Kengash of UzLiDeP
Activities of the working group of UzLiDeP in the territories: The work of women in business entities studied