O‘zLiDeP раҳбари Актам Хаитов сурхондарёлик тадбиркорлар билан учрашди
Хабар қилганимиздек, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Спикери ўринбосари, O‘zLiDeP фракцияри раҳбари Актам Хаитов Сурхондарё вилоятида ёшлар, тадбиркор ва ишбилармонлар ҳамда бошқа турли соҳа вакиллари билан учрашувлар ташкил этмоқда. Мазкур учрашувлар давомида А.Хаитов Термиз шаҳрида фаолият кўрсатаётган “Сурхон Термиз чинни” масъулияти чекланган жамиятида бўлиб, корхона фаолияти билан танишди.
Мазкур корхонада айни дамда 150 нафар киши меҳнат қилаяпти, — дейди “Сурхон Термиз чинни” масъулияти чекланган жамияти раҳбари Рустам Неъматиллаев. - Ишчи-хизматчиларнинг асосий қисмини ёшлар ташкил қилади. Улар учун корхонада иссиқ овқат, транспорт хизмати ташкил қилинган. Ҳозирда корхонамизда бир йилда 8 миллион донадан зиёд 44 турдаги чинни маҳсулотлари ишлаб чиқарилаяпти.
Эътиборлиси, ёшлар саъй-ҳаракати билан тайёрланаётган сифатли маҳсулотларнинг бир қисми чет давлатларга ҳам экспорт қилинмоқда.
Учрашув жараёнида А.Хаитов тадбиркорнинг муаммолари билан қизиқди ва уларнинг муқобил ечими юзасидан таклифларини билдириб ўтди.

Meeting of UzLiDeP head Aktam Khaitov with Surkhandarya entrepreneurs
As previously reported, Deputy Speaker of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, head of UzLiDeP Aktam Khaitov faction in Surkhandarya region holds meetings with young people, entrepreneurs and representatives of other spheres. During these events, A.Khaitov visited Surkhon Termiz Chinni LLC operating in the city of Termez and got acquainted with the activities of the enterprise.
“The company employs 150 people”, said Rustam Nematillayev, head of Surkhon Termiz Chinni LLC. “Mostly these are young people. Hot meals are organized for the company, transport service provided. Currently, the company produces more than 8 thousand pieces of porcelain products of 44 kinds. Part of the products is exported”.