O‘zLiDeP раҳбари Актам Хаитов сурхондарёлик тадбиркорлар билан учрашди
Хабар қилганимиздек, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Спикери ўринбосари, O‘zLiDeP фракцияри раҳбари Актам Хаитов Сурхондарё вилоятида ёшлар, тадбиркор ва ишбилармонлар ҳамда бошқа турли соҳа вакиллари билан учрашувлар ташкил этмоқда. Мазкур учрашувлар давомида А.Хаитов Термиз шаҳрида фаолият кўрсатаётган “Сурхон Термиз чинни” масъулияти чекланган жамиятида бўлиб, корхона фаолияти билан танишди.
Мазкур корхонада айни дамда 150 нафар киши меҳнат қилаяпти, — дейди “Сурхон Термиз чинни” масъулияти чекланган жамияти раҳбари Рустам Неъматиллаев. - Ишчи-хизматчиларнинг асосий қисмини ёшлар ташкил қилади. Улар учун корхонада иссиқ овқат, транспорт хизмати ташкил қилинган. Ҳозирда корхонамизда бир йилда 8 миллион донадан зиёд 44 турдаги чинни маҳсулотлари ишлаб чиқарилаяпти.
Эътиборлиси, ёшлар саъй-ҳаракати билан тайёрланаётган сифатли маҳсулотларнинг бир қисми чет давлатларга ҳам экспорт қилинмоқда.
Учрашув жараёнида А.Хаитов тадбиркорнинг муаммолари билан қизиқди ва уларнинг муқобил ечими юзасидан таклифларини билдириб ўтди.

Встреча руководителя УзЛиДеП Актама Хаитова с предпринимателями Сурхандарьи
Как сообщалось ранее,  заместитель Спикера Законодательной палаты Олий Мажлиса,  руководитель фракции УзЛиДеП Актам Хаитов   в Сурхандарьинской области проводит встречи  с молодежью, предпринимателями и представителями других сфер. В ходе этих мероприятий  А.Хаитов посетил действующее в городе Термезе ООО “Сурхон Термиз чинни”  и ознакомился с деятельностью предприятия.
-На предприятии работают 150 человек, - сказал  руководитель ООО “Сурхон Термиз чинни” Рустам Неъматиллаев. – В основном это молодежь.  Для на предприятии организовано горячее питание, обеспечена транспортная служба.  В настоящее время  на предприятии  производится более  8 тысяч штук фарфоровых изделий 44 видов. Часть продукции экспортируется.