O'zLiDeP депутати эҳтиёжманд оилаларга “Голланд” зотли товуқларни етказиб берди
Халқ депутатлари Самарқанд вилоят Кенгашидаги O’zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Азиз Аҳроров томонидан Самарқанд шаҳри маҳаллаларида яшовчи 4 та эҳтиёжманд оилаларга 70 дона тухум берадиган “Голланд” зотли товуқлари ва 300 кг омихта емлар етказиб берилди.
Депутатимизга раҳмат, – дейди “Сарбон” маҳалласида истиқомат қилувчи Нодир Ёров. - Бизнинг хонадонимизда томорқа йўқ. Бироқ парранда боқиш учун шароит бор. Икки кун олдин депутатимиз билан бўлган мулоқотда 20 дона парранда олиб беришда амалий ёрдам сўраган эдик. Бугун эса нафақат парранда, балки бир ойга етадиган омухта емини ҳам етказиб берди. Учрашувда товуқларни парвариш қилиш бўйича мутахассисларнинг тавсияларини ҳам олдик. Эндиликда мазкур тавсиялар асосида товуқларни парвариш қилиб тухумидан баҳраманд бўламиз.

Депутат УзЛиДеП предоставил нуждающимся семьям на окорм кур породы “Голланд”
Член депутатской группы УзЛиДеП  в Самаркандском областном кенгаше народных депутатов  Азиз Ахроров  проживающим в городе Самарканд 4 нуждающимся семьям  предоставил 70 яйценосных кур породы  “Голланд” и 300 кг  комбикормов.
Спасибо нашему депутату, - сказал  житель махалли  “Сарбон  Нодир Ёров. – У нас нет приусадебных земель. Но есть условия для содержания кур. Два дня назад в беседе с депутатом я попросил оказать помощь в приобретении 20 голов кур.  А сегодня он доставил не только кур, но и комбикорма. В ходе встречи нам также дали рекомендации по вопросам содержания кур. Теперь мы начнем  заниматься этой работой.