O'zLiDeP депутати эҳтиёжманд оилаларга “Голланд” зотли товуқларни етказиб берди
Халқ депутатлари Самарқанд вилоят Кенгашидаги O’zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Азиз Аҳроров томонидан Самарқанд шаҳри маҳаллаларида яшовчи 4 та эҳтиёжманд оилаларга 70 дона тухум берадиган “Голланд” зотли товуқлари ва 300 кг омихта емлар етказиб берилди.
Депутатимизга раҳмат, – дейди “Сарбон” маҳалласида истиқомат қилувчи Нодир Ёров. - Бизнинг хонадонимизда томорқа йўқ. Бироқ парранда боқиш учун шароит бор. Икки кун олдин депутатимиз билан бўлган мулоқотда 20 дона парранда олиб беришда амалий ёрдам сўраган эдик. Бугун эса нафақат парранда, балки бир ойга етадиган омухта емини ҳам етказиб берди. Учрашувда товуқларни парвариш қилиш бўйича мутахассисларнинг тавсияларини ҳам олдик. Эндиликда мазкур тавсиялар асосида товуқларни парвариш қилиб тухумидан баҳраманд бўламиз.

UzLiDeP deputy provides families in need with Holland chickens
Member of UzLiDeP deputy group in Samarkand regional council of people’s deputies, Aziz Akhorov, provided 4 needy families with 70 egg-laying chickens of Holland breed and 300 kg of compound feed.
– Thanks to our deputy, – said a resident of Sarbon makhalla Nodir Yorov. – We have no personal land. But there are conditions for keeping chickens. Two days ago, in an interview with the deputy, I asked for assistance in acquiring 20 heads of chickens. And today he delivered not only chickens, but also compound feeds. At the meeting, we were also given recommendations on the issues of keeping chickens. Now we will begin to do this work.