O’zLiDeP депутати кўмагида 154 нафар фуқаро доимий, 110 нафари эса мавсумий иш билан таъминланди
Бутун дунёда коронавирус пандемияси давом этаётган бир пайтда бандлик масаласи ҳар қачонгиданда муҳим аҳамият касб этмоқда.
Боиси, аҳолини иш билан таъминлаш орқали уларнинг ойлик даромадга эга бўлиши ва моддий аҳволини яхшиланишига эришилади.
Шу мақсадда маҳаллий кенгаш депутатлари Олимхон Бабаханов ва Ғиёсиддин Бабахановлар бошқарувидаги “ART SOFT HOLDING” компанияси асосий эътиборни таркибидаги ишлаб чиқариш корхоналарида қўшимча қувватларни ишга тушириш, қишлоқ хўжалигида мавсумий ишларни бажариш ҳисобига янги иш ўринларини яратишга қаратмоқда.
- Компаниямиз томонидан жорий йил май ойида банд бўлмаган 154 нафар фуқаролар ишлаб чиқариш корхоналарида доимий иш билан таъминланган бўлса, карантин сабабли вақтинча ишсиз бўлган 110 нафар фуқаролар Поп ва Мингбулоқ туманларида кластер таркибидаги далаларда ғалла ўримига мавсумий ишга жалб этилди дейди – бошқарув раиси Олимхон Бабаханов.
Бугунги кунда “ART SOFT HOLDING” компанияси янгидан-янги лойиҳаларни ишга тушириш ва бунинг ҳисобига иш ўринларини яратиш борасидаги ишларни изчил давом эттирмоқда.

При содействии депутата УзЛиДеП 154 граждан обеспечены постоянной, 110 – сезонной работой
Обеспечением населения работой  будет достигнуто улучшение их материального обеспечения, получение месячных доходов.
С этой целью  компания “ART SOFT HOLDING” под управлением депутатов местного кенгаша народных депутатов Олимхона Бабаханова и Гиёсиддина  Бабаханова  основное внимание уделяют задействованию дополнительных мощностей на предприятиях компании  и созданию новых рабочих мест  за счет выполнения сезонных работ в сельскохозяйственной сфере.
- В мае текущего года в предприятия компании на постоянную работу приняты  154 граждан, а 110 граждан, временно не работающих в связи с карантином, привлечены  к уборочной сезонной работе  на зерновых полях кластера  Папского и Мингбулакского районов, - сказал председатель правления Олимхон Бабаханов.
В настоящее время компания  “ART SOFT HOLDING”  продолжает работу над задействованием новых проектов и созданием новых рабочих мест.