O'zLiDeP депутати ромитанлик фуқаронинг уй томини таъмирлаб берди
Ромитан туман Кенгашидаги  O'zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Р. Атоева Хўжауббон МФЙда бўлиб, Халқ қабулхонасига ёрдам сўраб мурожаат қилган фуқаро Шоҳиста Мавлонова ва Санжар Ҳотамовлар ҳолидан хабар олди.
Ўрганишлар жараёнида маълум бўлдики, Шоҳиста Мавлонова 1999 йилда туғилган. Унинг  қизи Шоҳида Ҳамроева ногирон. Шоҳидага 1-гуруҳ ногиронлиги белгилаш борасидаги ҳужжатлар вилоятдаги тегишли ташкилотга юборилди.  Шунингдек, Шоҳиста бир неча йиллардан буён сил касаллиги билан оғриганлиги боис, унинг моддий ёрдам сўраб ёзган аризаси Маҳалла комиссиясига тақдим этилди.
Бундан ташқари табиий офат натижасида Санжар Ҳотамовнинг уйининг том қисмига зарар етганлиги сабабли маҳалла фаоллари билан шифер ўрнатиб берилди. Маҳаллага киришдаги йўл атрофларини ободонлаштириш бўйича келишиб олинди. Бундан ташқари,  ёшларни иш билан бандлигини таъминлаш масаласи ҳам ўрганилди.

Депутат УзЛиДеП организовала ремонт кровли в доме гражданина из Ромитана
Член депутатской группы УзЛиДеП в  Ромитанском районном кенгаше народных депутатов  Р. Атоева  побывала в СГМ Хужауббон и посетила  семьи Шохисты Мавлоновой и Санжара Хотамова,  обратившихся за помощью в Народную приемну.
В ходе изучения было выявлено,  Шохиста Мавлонова 1999 года рождения, имеет  дочь-инвалида  Шохиду Хамроеву. Для назначения инвалидности  1-группы  документы направили  в соответствующую областную организацию. Шохиста на протяжении ряда лет страдает туберкулезом, заявление о предоставлении материальной помощи  представлено в махаллинскую комиссию.
В результате  стихийного  бедствия  нанесен ущерб кровли дома Санжара Хотамова. Активисты махалли  помогли в приобретении шифера и покрытии кровли. Также активисты договорились о проведении благоустройства на въездной дороге в махаллю.  Вместе с тем был изучен вопрос  трудоустройства молодежи.