Депутат саъй-ҳаракатлари билан 10 та ногиронлик аравачаси олинди
Халқ депутатлари Навоий вилояти депутати, Қ.Ғаниев ўзи раҳбарлик қилаётган Навоий ИEС корхонасининг фахрий ишчилари, қолаверса, мададга муҳтож оилалар ҳолидан хабар олди.
Депутат саъй-ҳаракатлари билан 10 та ногиронлик аравачаси олинди ва бир неча йиллардан буён тўшакка михланган хасталарга тарқатилди.
Шунингдек, камхарж оилалар учун баҳоли қудрат бир ойлик рўзғорликлар қилиниб, ижтимоий ҳимояга муҳтожларга улашилди.
Айниқса, 37 йил банк соҳасида ишлаб, икки йилдан буён ётоқда қолган арғунлик Хосият Ғафурова, умрининг 42 йилини энергетика соҳасига бағишлаган ва қандли диабет касаллиги туфайли бир оёғидан ажраган карманалик Исомиддин Ўроқовларни йўқлаб борди.
- 21 ёшимдан Навоий ИEСда хизмат қилдим. 2-қозон турбина цехида машинист бўлиб ишлаганман. Аёлим ва бир ўғлим ҳам шу ерда ишлашади. Давлат раҳбаридан ва Навоий ИEС раҳбариятидан жуда миннатдорман, - дейди фахрий ишчи И. Ўроқов.
Шу куни И.Ўроқовга тўлиқ тиббий муолажа олиши учун Тошкентдаги энг нуфузли сиҳатгоҳга икки кишилик йўлланма буюртма қилинди.
Йўқлов тадбирида иштирок этган ЎзЛиДеП Навоий вилояти Кенгаши вакиллари ҳам оғир касалликка чалинган оилалар ҳолидан хабар олди.
Хусусан, Кармана тумани, "Талқоқ" маҳалласида яшовчи Ю.Мамараҳимовага партия фаоллари номидан инсонпарварлик ёрдами кўрсатилди.

Депутат Навоийского областного Кенгаша народных депутатов К.Ганиев навестил старейших работников предприятия Навоиская ТЭС, которым руководит, а также социально уязвимые семьи.
В результате чего, 10 инвалидных колясок переданы остро нуждающихся в них.
Вместе с тем, социально уязвимые семьи получили необходимый набор продуктов.
Депутат также посетил Хосият Гафурову из Аргуна, которая 37 лет проработала в банковской сфере, ныне является инвалидом и жителя Карманы Исомиддина Урокова, 42 года проработавшего в сфере энергетики и лишившегося одной ноги в связи с заболеванием сахарный диабет.
- Мне был 21 год, когда я начал работать на Навоийской ТЭС. Работал машинистом во 2-котельно-турбинном цехе. Здесь же работают моя жена и сын. Я благодарен руководству страны и руководству предприятия, - сказал ветеран труда И.Уроков.
В этот день для И. Урокова была заказана путевка на два места в лучший санаторий в Ташкенте для получения полного медицинского лечения.
Принимавшие участие в мероприятии представители Навоийского областного Кенгаша УЗЛИДЕП тоже посетили семьи, в которых есть  тяжелобольные.
Например, жительнице махалли  «Талкок» Карманинского района Ю.Мамарахимовой  от имени активистов партии была предоставлена гуманитарная помощь.