Имзо тўплаш жараёнида сирдарёликлар ҳам фаол
Хабарингиз бор, Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси Президент сайловида иштирок этиш учун сайловчилар имзоларини тўплашга киришди. Мазкур жараён Сирдарё вилоятида ҳам юқори савияда, уюшқоқлик билан ўтказилмоқда.
Масалан, O‘zLiDeP Гулистон шаҳар кенгашининг режасига асосан Республика шошилинч тез тиббий ёрдам бирлашмаси ва Гулистон тиббиёт коллежида ушбу жараён белгиланган талабларга мувофиқ равишда самарали ташкил этилди.
Дастлаб сайловчиларга имзо варақаларини тўлдириш тартиб-таомиллари аниқ-равшан тушунтирилди. Ушбу жараёнда имзо йиғиш билан боғлиқ барча тадбирлар қонунчиликда белгиланган меъёрларга мувофиқ ўтказилишига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Айтиш ўринлики, ўзиниг, яқинларининг, халқимизнинг эртанги кунига бефарқ бўлмаган, фуқаролик бурчи ва масъулиятини яхши англайдиган аҳоли вакиллари ўз ихтиёри билан жараёнда фаоллик кўрсатмоқда. Шунингдек, мазкур тадбир ҳам мамлакатимизда том маънодаги ҳуқуқий демократик давлат ва эркин фуқаролик жамияти шаклланаётганидан далолат дейилса ҳам, ҳеч қандай муболаға бўлмайди.

В Сырдарье продолжается сбор подписей
Движение предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократическая партия Узбекистана продолжает сбор подписей для участия в выборах Президента. Этот процесс в Сырдарьинской области проводится организованно и на высоком уровне.
В соответствии с планом Гулистанского Городского кенгаша УзЛиДеП, этот процесс был организован в соответствии с установленными требованиями в отделении Республиканского объединения экстренной медицинской помощи и Гулистанском медицинском колледже.
Сначала избирателям разъяснили правила заполнения подписного листа. Особое внимание обращалось на проведение процесса сбора подписей в соответствии с нормами, закрепленными действующим законодательством.
Следует сказать, что в этом процессе принимают участие граждане, которым не безразлична собственная судьба и будущее близких людей, народа, которые глубоко осознают гражданский долг и ответственность. И не будет ошибкой сказать, что это мероприятие является олицетворением формирования в стране демократически-правового государства и свободного гражданского общества.