Имзо тўплаш жараёнида сирдарёликлар ҳам фаол
Хабарингиз бор, Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси Президент сайловида иштирок этиш учун сайловчилар имзоларини тўплашга киришди. Мазкур жараён Сирдарё вилоятида ҳам юқори савияда, уюшқоқлик билан ўтказилмоқда.
Масалан, O‘zLiDeP Гулистон шаҳар кенгашининг режасига асосан Республика шошилинч тез тиббий ёрдам бирлашмаси ва Гулистон тиббиёт коллежида ушбу жараён белгиланган талабларга мувофиқ равишда самарали ташкил этилди.
Дастлаб сайловчиларга имзо варақаларини тўлдириш тартиб-таомиллари аниқ-равшан тушунтирилди. Ушбу жараёнда имзо йиғиш билан боғлиқ барча тадбирлар қонунчиликда белгиланган меъёрларга мувофиқ ўтказилишига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Айтиш ўринлики, ўзиниг, яқинларининг, халқимизнинг эртанги кунига бефарқ бўлмаган, фуқаролик бурчи ва масъулиятини яхши англайдиган аҳоли вакиллари ўз ихтиёри билан жараёнда фаоллик кўрсатмоқда. Шунингдек, мазкур тадбир ҳам мамлакатимизда том маънодаги ҳуқуқий демократик давлат ва эркин фуқаролик жамияти шаклланаётганидан далолат дейилса ҳам, ҳеч қандай муболаға бўлмайди.

The Movement of Entrepreneurs and Businesspeople – the Liberal Democratic Party of Uzbekistan continues collecting signatures for presidential election participation. This process in Syrdarya region is carried out in an organized manner and at a high level.
In accordance with the plan of Gulistan City Council of UzLiDeP, this process was organized in accordance with the established requirements in the department of the Republican Association of Emergency Medical Aid and the Gulistan Medical College.
First, the voters were explained the rules for filling out the signature sheet. Particular attention was paid to conducting the process of collecting signatures in accordance with the norms enshrined in the current legislation.
It should be noted that citizens who are not indifferent to their fate and the future of loved ones and who are deeply aware of civic duty and responsibility are participating in this process. And it will not be a mistake to say that this event is the personification of the formation in the country of a democratic-legal state and a free civil society.