Депутат кўмагида ёнғиндан талофат кўрган уй қайта таъмирланди
Халқ депутатлари Тахиатош туман Кенгашидаги O'zLiDeP депутатлик гуруҳи  аъзоси  Азат Матмуратов халқ билан бирга бўлиб, сайловчилар  ишончини оқлашга, электорат вакилларига елкадош бўлишга интиляпти.
Халқ вакилига Тахиатош тумани "Нурли келешек" маҳалла фуқаролар йиғини  М.Мамедова кўчаси 52 уйда истиқомат қилувчи 1 гуруҳ ногирони Бахит Боданова ёнғиндан талофат кўрган уйини қайта таъмирлаб беришда амалий ёрдам сўраб мурожаат қилди.
Маълум бўлишича, 2012  йил уйида газ баллон портлаши оқибатида ўзи, ўғли ва қизи куйиб жароҳат олган. Ҳозирги кунда уч фарзанди ҳам ногиронлик нафақасини олишади.
Турмуш ўртоғи ўз кучи билан солган тўрт  хонали уйи ёнғин оқибатида анча талофат кўрган. Шу кунга қадар уйни таъмирлашга эса  моддий шароит бўлмаган.
Шу боис халқ вакили ушбу мурожаат эгаси билан суҳбатлашиб, ёнғиндан талофат кўрган уйни кўздан кечирди ва керакли қурилиш  материалларини ўз ҳисобидан олиб берди.
Бундан ташқари депутат ўзи раҳбарлик қиладиган Ободонлаштириш бошқармаси жамоаси билан биргаликда уйни қисқа фурсат ичида қайтадан таъмирлаб берди.
Ҳақиқатдан ҳам ҳар бир мурожаат ортида инсон тақдири турганлигини унутмаслигимиз керак. Зеро,  инсон манфаатлари ҳамма нарсадан устундир.

House damaged by fire restored with the help of a deputy
Azat Matmuratov, member of UzLiDeP deputy group in Takhiatash District Councils of People’s Deputies, justifies the confidence of the electorate by his actions.
Representative of people received an appeal from a disabled person of the 1st group Bakhit Bodanova, living in Takhiatash district, CAM “Nurli keleshek”, st. M.Mamedov, house 52, with a request for assistance in restoring a house damaged by a fire.
As it became known, in 2012, a gas cylinder exploded in her house, a housewife, her son and daughter were injured. Three of her children are currently receiving disability benefits.
The four-room house built by her husband was damaged in a fire. Until now, the family did not have the funds to renovate the house.
Representative of people held a conversation with the hostess of the house, examined the condition of the house and purchased construction materials at her own expense.
Together with the staff of the improvement department, which he leads, organized the repair of the house.
It should not be forgotten that behind every appeal lies the fate of a person. Human interests are above all.