Видео: Сирдарёлик ёшлар парламентга саёҳат уюштирди
O‘zLiDeP Сирдарё вилоят Кенгаши Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи вилоят Кенгаши билан ҳамкорликда ёш йигит-қизлар  учун Олий Мажлис Қонунчилик палатасига саёҳат уюштирди.
Ташриф чоғида ёшлар мамлакатимизда парламент тарихи,  Олий Мажлис Қонунчилик палатасида ёшларга доир ишлаб чиқилаётган қонунлар лойиҳаларида ёшлар таклифларини шакллантириш,  қонунлар мазмун-моҳияти, қонунларнинг ҳаётга татбиқ этилишида ёшларнинг роли билан танишди.
Ёшлар Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлари иштирокидаги “Парламент ва ёшлар” мавзусидаги давра суҳбатининг фаол иштирокчисига айланди. Суҳбат саволларга бой, қизғин тарзда  кечди.
Шундан сўнг йигит-қизлар Тошкент вилояти Қибрай туманидаги Хадича Имомованинг “Наврўз” оилавий ишлаб чиқариш корхонасида бўлишди. Корхонада яратилган шарт-шароитлар, таҳсинга сазовор ютуқлар билан танишди.
Машҳур бренд асосида фаолият юритаётган мазкур корхонада  500 нафарга яқин ёшлар иш билан таъминланган. Корхонада 82 хил турдаги маҳсулотлар ишлаб чиқарилаяпти. Салқин ичимликлар, болалар гигиеник воситалари ҳамда сут ва сут маҳсулотлари шулар жумласидандир.
–Бугунги тадбиримизда шижоатли, тажриба алмашишга, сиёсий билимларини янада оширишга чанқоқ ёшлар қатнашаётганлиги бизни мамнун қилади, – дейди O‘zLiDeP Сирдарё вилоят Кенгаши аппарат раҳбари Абдуқаҳҳор Ибодуллаев. – Олий Мажлисда бўлган мазмунли, эсда қоларли суҳбатлар, “Наврўз” оилавий корхонаси фаолияти билан танишув, мулоқотлар уларнинг келгусидаги фаолиятининг ривожида катта кўмак, йўналиш беришига шубҳа йўқ.

Syrdarya regional kengash of UzLiDeP, in collaboration with the regional council of the Youth Union of Uzbekistan, organized a trip of young people to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis.
During the trip, young people got acquainted with the history of the parliament of our country, introducing proposals of youth to the draft laws developed in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, the essence and significance of laws, the role of youth in practical implementation of laws.
Young people took an active part in the conversation “Parliament and Youth” with participation of deputies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis. The conversation was conducted in a “question-answer” format.
Then, young people visited Navruz family production enterprise operating in Kibray district of Tashkent region of Khadicha Imomova. They got acquainted with conditions created at the enterprise and the production process.
The company, operating under a well-known brand, employs 500 people. They produce 82 types of products. These are soft drinks, hygiene products for children, dairy products.
“The event is significant in that it involves young people seeking knowledge, the exchange of experience, increasing political knowledge”, said Abdukakhor Ibodullayev, Head of the office of Syrdarya regional kengash of UzLiDeP. – Substantive conversations in the Oliy Majlis, acquaintance with activities of Navruz family enterprise will contribute to their future activities.